Бочечківська ОТГ, що знаходиться на відстані 18 кілометрів від Конотопа, об’єднала близько 4 тисяч мешканців 4 сільських рад в одну «родину». За короткий проміжок часу, менше року, їй вдалося реалізувати чимало соціальних проектів, залучаючи як власні ресурси, так і кошти з різних джерел
«Цьогоріч ми спробували наблизити соцпослуги до своїх мешканців, створивши у штаті сільської ради посади інспектора з праці, фахівця із соціальної роботи та спеціаліста служби у справах дітей. Введення цих посад є позитивним для населення, адже служби, що надавали дані послуги, знаходяться в місті Конотоп. На отримання довідки, наприклад, з центру зайнятості, житель Бочечківської громади змушений був витрачати 5-6 годин свого життя, із них близько 2 годин на дорогу», – розповіла голова Бочечківської ОТГ Світлана Граченко.
Що стосується анонсованих проектів, Бочечківська ОТГ у майбутньому бачить себе громадою, що надає комплекс певних соціальних послуг не лише жителям своєї ОТГ, а й сусіднім громадам. Для початку, у планах громади – відкриття територіального центру та створення на базі Бочечківської амбулаторії хоспісу або Будинку пристарілих, який буде відкритий для всіх бажаючих людей похилого віку.
Світлана Граченко зазначає, що вже є певні напрацювання і громада активно шукає партнерів та спонсорів для втілення цих двох задумів у життя.
Роботу у сфері культури громада розпочала налагоджувати з капітального ремонту Бочечківського будинку культури. Вже можна бачити нову покрівлю, енергозберігаючі вікна, робочий процес ремонту вестибюлю, актової зали клубу тощо.
За кошти ДФРР у громаді будується міні-футбольне поле зі штучним покриттям у селі Козацьке, у Сахнах побудований водогін довжиною близько 9 кілометрів, капітально відремонтовано вулицю Набережна в селі Козацьке та вулицю Тракторна в селі Бочечки. В Бочечківській ОТГ, як і в інших громадах України, людей більш за все турбує питання ремонту доріг. Тому працівниками сільської ради були підготовлені ще два дорожні проекти та подані на розгляд комісії ДФРР.
На 2018 рік громада запланувала вирішити ще кілька питань, з якими найчастіше звертаються мешканці ОТГ: реконструювати покрівлю їдальні Бочечківського НВК, відремонтувати опалювальну систему в Бочечківському будинку культури та завершити усі ремонтні роботи, побудувати водогін в селі Козацьке. Розглядатимуть цьогоріч і питання розвитку зеленого туризму.
Наразі ОТГ має на своїй території декілька агропідприємств, які і формують бюджет. 3 мільйони гривень до об’єднання, і 30 мільйоні гривень після. Бюджет розвитку на 2018 рік складає близько 2,2 мільйона гривень. Наразі громада активно займається стратегічним баченням розвитку своїх територій. Тому потребує розробки та написання стратегії розвитку, завдяки якій сформуються загальні перспективи, сценаріїв можливого розвитку. Стратегія для громади не лише дає чіткий план сталого розвитку, а й сприяє залученню додаткових коштів, як з обласного та/або державного бюджетів, так і за рахунок іноземних донорів та інвесторів.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...