Прийняття законів з децентралізації, які стимулюють об’єднання та посилюють існуючі громади; секторальна децентралізація, зокрема впровадження реальних проектів; навчання лідерів ОТГ; розвиток міжмуніципального співробітництва та імплементація принципів гендерної рівності у місцеве самоврядування. Така маршрутна карта завдань з впровадження реформи у 2018 році, якою мають спільно рухатись Мінрегіон та всі міжнародні проекти і програми технічної допомоги Україні. Ці завдання сьогодні були окреслені на засіданні Ради донорів з питань децентралізації за участі керівництва Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Швейцарського бюро співробітництва, представництв ПРООН, ОБСЄ, USAID, OECD, проектів U-LEAD, GIZ, DESPRO, SIDA, DOBRE, ПУЛЬС, EDGE та інших.
«Сьогодні ми маємо потужну підтримку міжнародних партнерів у впровадженні децентралізації. І для нас головне – міжнародне сприяння й допомога та прийняття парламентом 17 законопроектів з децентралізації. Ухвалення цих законів відкриє вікно можливостей для громад в частині спрощення умов для добровільного об’єднання громад та підсилення повноважень ОТГ через передачу управлінських функцій. Результат – більше створених громад, збільшення повноважень і управлінських функцій, що в першу чергу призводить до якісної зміни життя українців», — про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та співголова Ради донорів Геннадій Зубко.
За його словами, серед пріоритетних законопроектів по підсиленню громад – розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині управління землею і містобудівною сферою.
«Сьогодні близько семи мільйонів людей проживають в ОТГ і стільки ж прагнуть до об’єднання. Громади, що об’єдналися, вже відчули переваги реформи, адже децентралізація – єдина з усіх реформ, яка вже матеріалізується. Вже зроблено багато роботи, але рішення, які створюють фундамент для громад, – ще попереду. Цього року ми маємо також рухатись у напрямку реалізації проектів з розбудови мережі первинної ланки медицини, нового освітнього простору, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, дошкільної освіти та спортивної інфраструктури у громадах», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.
У свою чергу Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні та співголова Ради донорів Беренд де ГРООТ зазначив:
«Важливо, що люди вже цінують реформу децентралізації та її результати і успіхи. Її подальше впровадження і посилення, зокрема й в частині навчання лідерів громад – це командна робота всіх донорських проектів. Тож маємо об’єднати зусилля і швидко рухатись».
Більше даних щодо процесу децентралізації - у Моніторингу Мінрегіону ТУТ
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...