07 квітня 2025
Децентралізація

Транскордонна співпраця допоможе ОТГ залучати ресурси

Транскордонна співпраця допоможе громадам залучати ресурси для розвитку своїх територій та вивчати кращі практики місцевого самоврядування у країнах Євросоюзу. Про це йшлося на спеціалізованому семінарі з підготовки проектних заявок на конкурс проектів програми транскордонної співпраці Україна-Румунія, який за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбувся в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Питання регіонального розвитку в Європейському Союзі вимірюється вже мільярдами. Україна поки не має доступу до інфраструктурних фондів Євросоюзу, але програми транскордонного співробітництва дають можливість ОТГ залучити додаткові позабюджетні ресурси у співпраці з громадами сусідніх країн», - наголошує експерт ЦРМС з питань регіонального розвитку Ігор Мельничук.

Пріоритетними напрямками програми є проекти у сфері освіти, культури та збереження спадщини, покращення доступу до регіонв-учасників програми, безпека та цивільний захист населення. А проектні заявки прийматимуть до 3 травня 2018 року. Про це та головні складові матриці проекту представникам громад розповів експерт Чернівецької філії Спільного технічного секретаріату Спільної операційної програми «Україна-Румунія 2014-2020» Володимир Навроцький.

Радник з питань просторового планування та управління ресурсами  ЦРМС Тетяна Данилів поінформувала про окремі аспекти, що їх передбачає включення до проектних пропозицій об’єктів культурної спадщини.

У підсумку семінару учасники напрацювали можливі заходи для втілення проектних ідей, які можуть бути профінансовані за рахунок коштів програми транскордонного співробітництва «Україна-Румунія 2014-2020». Їх обговорюватимуть у кожній ОТГ, а тоді спробують підготувати декілька спільних проектних заявок.

«Вимоги до проектних заявок до європейських фондів є досить високими, - каже голова Асоціації ОТГ Прикарпаття Ігор Довірак, - тож кільком громадам нашої області потрібно буде об’єднати зусилля, знайти спільну мету та працювати над нею із зарубіжними партнерами».

В той же час, каже Ігор Мельничук, об’єднані громади Івано-Франківської області вже мають певну базу для написання проектів. Адже кілька громад вже напрацювали cтратегії розвитку, а більшість – перспективні плани, які за основу брали саме пул проектів.

08.02.2018 - 10:24 | Переглядів: 13282

Приєднані зображення:

Теги:

транскордонне співробітництво

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

07 квітня 2025

У березні до місцевих бюджетів перерахували 13,8 млрд грн трансфертів з держбюджету

У березні до місцевих бюджетів перерахували...

У березні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 13,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 88,2%...

07 квітня 2025

200 прифронтових громад отримають підтримку у розмірі 2 млрд грн

200 прифронтових громад отримають підтримку у...

Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на...

07 квітня 2025

131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III

131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...

У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...

07 квітня 2025

Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не балом, а інструментом для життя. Інтерв’ю із Сергієм Колебошиним

Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...

Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...