«Реформа охорони здоров’я вносить багато нового, створює нову систему. Буде складно, але варто зрозуміти, що по-іншому вже не буде, зворотного шляху немає. І чим швидше це усвідомимо, тим буде краще, – пояснила Аліса Макаріхіна, експерт програми регіональних експертів підтримки медичної реформи, під час тренінгу для представників ОТГ «Управління закладами первинної медичної допомоги в умовах реформування системи охорони здоров’я».
За мету поставили підвищити потенціал управлінських команд ЦПМД і органів місцевого самоврядування в управлінні медичними закладами при реформуванні системи фінансування охорони здоров’я. Зокрема, зупинились на стратегічному управлінні, реорганізації діяльності центрів первинної медичної допомоги в умовах автономізації та управління практикою сімейного лікаря. Приділили увагу й сімейним лікарям, які тепер мають дослухатися до потреб і побажань пацієнтів. Безпосередньо питання обрання сімейного лікаря можна вирішити за допомогою «Ярмарку здоров’я», під час якого надати можливість медпрацівникам презентувати себе, а споживачам послуг – визначити найкращих.
При реформуванні змінюються не тільки управлінські підходи і повноваження, але й фінансування.
«Уже цього року для Запорізької області передбачено 120 млн грн на розвиток сільської медицини, – розповіла заступник голови-керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко. – Ці кошти – на будівництво фельдшерсько-акушерських пунктів в об’єднаних територіальних громадах, моделі яких вже розроблені й узгоджені Мінрегіоном. Це житло для лікаря разом з ФАПом. Вартість одного ФАПу – від 3 до 5 млн грн. Передбачених коштів не вистачить на всіх. Переваги надаватимуться тим громадам, які мають виділену й оформлену землю під будівництво ФАПу в транспортній доступності для всіх жителів громади».
Протягом найближчого часу тренери програми регіональних експертів підтримки медичної реформи, підготовлені Програмою «U-LEAD з Європою», проведуть навчання для представників інших ОТГ Запорізької області.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Запорізька областьДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...