18 січня у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування пройшов семінар за участі представників об’єднаних громад Вінницької області з питань моделювання освітньої мережі в ОТГ.
- В листопаді минулого року ми створили опорну школу на базі Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів, до якої долучили Дашівську ЗОШ 1-2 ступенів та три сільські школи громади. Оптимізація навчального процесу охопила 620 учнів, діти отримують якісні знання, організовано підвіз школярів, але на сьогодні маємо питання у юридичній площині, тож поради експертів із законодавчого забезпечення передачі навчальних закладів у власність громади, а також щодо фінансування освітньої галузі є слушними і корисними, - пояснив директор Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів Олександр Кульков.
В ході зустрічі експерти ЦРМС ознайомили представників ОТГ із моделями освітніх округів та методиками створення опорних шкіл, а завідувачка відділу початкового навчання Вінницької Академії неперервної освіти Олена Лесіна презентувала присутнім концепцію «Нова українська школа» та пілотні проекти у сфері освіти, що реалізуються на Вінниччині.
-У вересні 2017 року ми створили освітній округ, пішли не шляхом ліквідації малокомплектних шкіл, а створили опорну школу та організували підвіз дітей комфортним транспортом не тільки до місця навчання, а й до Будинку дитячої творчості, де вони займаються в гуртках 3-4 рази на тиждень, - розповів начальник відділу освіти Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.
За словами експерта ЦРМС з питань бюджетів Інни Святної, з 2018 року запроваджена нова освітня субвенція, яка спрямовується на стимулювання оптимізації освітньої галузі, і нею варто скористатись громадам, адже вона дає можливість створити якісну освітню мережу на місцях.
На завершення зустрічі учасники семінару поділились досвідом реформування освіти у громадах та отримали консультації від експертів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, який працює за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Приєднані зображення:
Область:
Вінницька областьДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...