Про успішний досвід громад та моделювання освіти дізналися представники ОТГ Вінниччини

18 січня у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування  пройшов семінар за участі представників об’єднаних громад  Вінницької області  з питань моделювання освітньої мережі в ОТГ.

- В листопаді минулого року ми створили опорну школу на базі Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів, до якої долучили Дашівську ЗОШ 1-2 ступенів та три сільські школи громади.  Оптимізація навчального процесу охопила 620 учнів, діти  отримують якісні знання, організовано підвіз школярів, але на сьогодні  маємо питання  у юридичній площині, тож поради експертів  із законодавчого забезпечення передачі навчальних закладів у власність громади, а також  щодо фінансування освітньої галузі  є слушними і корисними, - пояснив директор Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів  Олександр Кульков.

В ході зустрічі експерти ЦРМС ознайомили представників ОТГ із моделями освітніх округів та методиками створення опорних шкіл, а завідувачка відділу початкового навчання Вінницької Академії неперервної освіти Олена Лесіна презентувала присутнім концепцію «Нова українська школа» та пілотні проекти у сфері освіти, що реалізуються на Вінниччині.

-У вересні  2017 року ми створили освітній округ, пішли не шляхом ліквідації малокомплектних шкіл, а створили опорну школу та організували підвіз дітей комфортним транспортом не тільки до місця навчання, а й до Будинку дитячої творчості, де вони займаються в гуртках 3-4 рази на тиждень, - розповів начальник відділу освіти Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

За словами експерта ЦРМС з питань бюджетів Інни Святної,  з 2018 року запроваджена нова освітня субвенція, яка спрямовується на стимулювання оптимізації освітньої галузі, і нею варто скористатись  громадам, адже вона дає можливість створити якісну освітню мережу на місцях.

На завершення зустрічі учасники семінару поділились досвідом  реформування освіти у громадах  та  отримали консультації  від експертів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, який працює за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

22.01.2018 - 09:17 | Переглядів: 12405

Приєднані зображення:

Область:

Вінницька область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024