10 січня у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування зібралися представники ОТГ Вінниччини, щоб дізнатися про можливості управління біоресурсами громад. Захід організовано за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Як відомо, в Україні надзвичайно високий потенціал відновлювальної енергетики. З огляду на енергоефективність, кожен господар повинен знати про наявні ресурси та вміти їх використовувати. Під час навчальної зустрічі голови громад Вінницької області познайомились із досвідом та кращими практиками використання відновлювальних ресурсів в Євросоюзі та в Україні, а також вивчили можливості використання місцевої сировини та спеціально вирощеної біомаси для отримання теплової та електроенергії.
Навчальну сесію провели кандидат сільськогосподарських наук, експерт в галузі відновлювальних джерел енергії Михайло Гументик, представник ГО «НТЦ Біоенергія» Василь Паскарик, експерти Вінницького ЦРМС.
«Вінниччина багата рослинними біоресурсами, адже область аграрна, та є сировина, що утилізується неефективно - стебло соняха, кукурудзи, солома, - все це краще використати для відновлення. Крім того, кожна громада може використовувати і потенціал земельних ресурсів для вирощування біомаси, серед них не тільки рослини, але й дерева, що дають відмінну енергоємку сировину, і це є поштовхом для розвитку деревообробного виробництва. Гарні приклади енергоощадливості у Северинівській громаді, що на Вінниччині. Є всі можливості для збільшення енеретичного потенціалу кожної громади, а для цього необхідно створювати кластери або підприємства, що будуть вирощувати та переробляти біоресурси», - наголосив Михайло Гументик.
Представники ОТГ Вінниччини цікавились прикладними питаннями планування та розробки енергетичних планів громад, а також перспективами розвитку комунальної енергетики на своїх територіях. Учасники зустрічі дійшли спільної думки, що ефективне управління біоресурсами вирішує комплекс проблем з енергозбереження та дає поштовх для нарощування енергетичного потенціалу громад.
Приєднані зображення:
Область:
Вінницька областьДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...