City Progress Index — інструмент управління містом, — Зубко

City Progress Index (індекс розвитку міста) — важливий інструмент стратегічного планування, який має надавати не оцінку і аналіз роботи місцевого самоврядування, а й певні рекомендації. Адже, аналізуючи такі індикатори як якість життя, інституційна спроможність або інвестиційна привабливість, органи місцевої влади мають чітко розуміти, що саме слід впровадити в процесному менеджменті аби вплинути й покращити ці показники.

Про це на Міжнародному саміті мерів наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Індекс динаміки розвитку міст Сity Progress Index – інноваційна методологія для України, яка пропонується для роботи органів місцевого самоврядування. З іншого боку, Мінрегіон зараз так само майже завершив розробку  методики оцінки регіонального розвитку, яка базується на двох ключових індикаторах. Перший – це індекс людського розвитку і другий – це індекс конкурентоспроможності регіонів. Це два ключових показника навколо яких і ведеться робота як органу місцевого самоврядування, так і центрального органу державної влади», — зазначив Геннадій Зубко.

За словами  Віце-прем’єр-міністра, проведений аналіз СРІ по місту Миколаєву продемонстрував, що головною загрозою як для цього міста, так і інших міст України є втрата трудового ресурсу. І на це впливає в першу чергу показник якості життя. «Дуже важливо в індексі динаміки розвитку міст запровадити індикатор людського розвитку та якості життя, який застосовується в усіх європейських країнах, і має стати головним індикатором», — повідомив він.

Окремо Геннадій Зубко зупинився і на показнику довіри до місцевої влади. «Цей показник — свідчення того, що  наразі громадськість залучена в процеси прийняття рішень на місцях не на належному рівні. І це є головною загрозою для органів місцевої влади. Крім того, маємо розвивати і поліпшувати якість надання адміністративних послуг для людей. Адже ця послуга є в першу чергу обличчям влади!», — зауважив він.

Також сьогодні однією із больових точок для управління є своєчасна подача статистичних даних. «Статистичні дані, які ми отримуємо в червні за минулий рік, кожному менеджеру практично не дають можливості швидко реагувати на негативні тенденції. Тому СРІ і система моніторингу на основі двох індексів, яку ми будемо запроваджувати, дозволять швидко отримувати статичні дані і оперативно на них реагувати», — зазначив урядовець.

«Досвід розробки, а головне —  апробації такого інструменту як СРІ безумовно є корисним. І безумовно є додатковим інструментом оцінки регіонального розвитку», — заявив Зубко.

28.11.2017 - 17:36 | Переглядів: 13291
City Progress Index — інструмент управління містом, — Зубко

Теги:

Геннадій Зубко

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...