02 квітня 2025
Децентралізація

«Децентралізація – можливість наздогнати втрачене  і закласти фундамент для сталого розвитку», - В’ячеслав Негода

Фінансова децентралізація є одним з інструментів, який дала держава для розвитку територій. І суть не лише у зростанні надходжень до місцевих бюджетів, а в мультиплікаційному ефекті нових можливостей, які вона забезпечила  - можливість втілювати проекти розвитку, залучати зовнішні інвестиції, створювати робочі місця і додану вартість. Це те, що треба втілювати на кожній території вже зараз, бо втрачений час обходиться дорого.

Про це в коментарі журналістам сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода у Хмельницьку, де 20 жовтня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

«Якщо оперувати лише цифрами, то багатьом це ні про що не скаже. А якщо запитати в місцевого голови, звідки в нього взялася нова дорога, якої ще вчора не було, чи як йому вдалося зменшити в рази енергоспоживання в будівлях соціальної й іншої бюджетної інфраструктури, або чого раптом тільки тепер він почав активно діяти у напрямках створення нових робочих місць, легалізації заробітної плати, зменшення податкового боргу перед місцевим бюджетом, то він дасть кілька варіантів відповіді: перша - тепер бюджет його ради не залежить ні від районного, ні обласного, ні від державного бюджетів, а тільки від його вміння управляти; друга – в місцевих бюджетах тепер залишається більше коштів; третя – фінансова децентралізація дала можливості і стимули швидко наздогнати втрачені роки,  вирішити все те, що накопилося, і закласти фундамент для сталого розвитку», - прокоментував В’ячеслав Негода.

Він уточнив, що активніше розвиваються сьогодні ті території, які не тримають кошти на депозитних рахунках, а вкладають у конкретні проекти. Перший заступник Міністра навів дані Моніторингу децентралізації за останні 9 місяців, які свідчать, що залишки коштів загального фонду усіх місцевих бюджетів України склали 80 млрд грн, у тому числі на депозитних рахунках в банківських установах – 15,9 млрд грн (19,9% від загальної суми залишків).

«Це чималий обсяг коштів. Що з того, що окремі органи місцевого самоврядування тримають їх на депозитах? Ці кошти повинні працювати на громаду, котрій цей бюджет належить. Їх потрібно вкладати у розвиток», - наголосив В’ячеслав Негода.

Довідка
За січень-вересень 2017 року надходження власних доходів місцевих бюджетів Хмельницької області зросли в 1,4 рази (+35,6%) або на 888,4 млн грн порівняно з відповідним періодом 2016 року (з 2,5 млрд грн до 3,4 млрд грн).

Станом на 1 вересня 2017 року залишки коштів загального фонду місцевих бюджетів на рахунках казначейства склали 854,9 млн грн, на депозитних рахунках – 252,5 млн грн.

Надходження власних доходів місцевих бюджетів об’єднаних громад Хмельницької області зросли у 1,5 рази (на 184,9 млн грн) порівняно з січнем-вереснем 2016 року (з 398,2 млн грн до 583,1 млн грн).

Станом на 1 вересня 2017 року залишки коштів загального фонду місцевих  бюджетів ОТГ Хмельниччини на рахунках казначейства склали 199,6 млн грн, на депозитних рахунках – 2,3 млн грн.

21.10.2017 - 09:52 | Переглядів: 18243
«Децентралізація – можливість наздогнати втрачене  і закласти фундамент для сталого розвитку», - В’ячеслав Негода

Теги:

бюджет В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 квітня 2025

Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу

Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...

Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...

01 квітня 2025

Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III

Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...

31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...

01 квітня 2025

Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях

Нагляд як партнерство і допомога - думки про...

Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...

01 квітня 2025

Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування

Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...

Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...