«Децентралізація – можливість наздогнати втрачене  і закласти фундамент для сталого розвитку», - В’ячеслав Негода

Фінансова децентралізація є одним з інструментів, який дала держава для розвитку територій. І суть не лише у зростанні надходжень до місцевих бюджетів, а в мультиплікаційному ефекті нових можливостей, які вона забезпечила  - можливість втілювати проекти розвитку, залучати зовнішні інвестиції, створювати робочі місця і додану вартість. Це те, що треба втілювати на кожній території вже зараз, бо втрачений час обходиться дорого.

Про це в коментарі журналістам сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода у Хмельницьку, де 20 жовтня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

«Якщо оперувати лише цифрами, то багатьом це ні про що не скаже. А якщо запитати в місцевого голови, звідки в нього взялася нова дорога, якої ще вчора не було, чи як йому вдалося зменшити в рази енергоспоживання в будівлях соціальної й іншої бюджетної інфраструктури, або чого раптом тільки тепер він почав активно діяти у напрямках створення нових робочих місць, легалізації заробітної плати, зменшення податкового боргу перед місцевим бюджетом, то він дасть кілька варіантів відповіді: перша - тепер бюджет його ради не залежить ні від районного, ні обласного, ні від державного бюджетів, а тільки від його вміння управляти; друга – в місцевих бюджетах тепер залишається більше коштів; третя – фінансова децентралізація дала можливості і стимули швидко наздогнати втрачені роки,  вирішити все те, що накопилося, і закласти фундамент для сталого розвитку», - прокоментував В’ячеслав Негода.

Він уточнив, що активніше розвиваються сьогодні ті території, які не тримають кошти на депозитних рахунках, а вкладають у конкретні проекти. Перший заступник Міністра навів дані Моніторингу децентралізації за останні 9 місяців, які свідчать, що залишки коштів загального фонду усіх місцевих бюджетів України склали 80 млрд грн, у тому числі на депозитних рахунках в банківських установах – 15,9 млрд грн (19,9% від загальної суми залишків).

«Це чималий обсяг коштів. Що з того, що окремі органи місцевого самоврядування тримають їх на депозитах? Ці кошти повинні працювати на громаду, котрій цей бюджет належить. Їх потрібно вкладати у розвиток», - наголосив В’ячеслав Негода.

Довідка
За січень-вересень 2017 року надходження власних доходів місцевих бюджетів Хмельницької області зросли в 1,4 рази (+35,6%) або на 888,4 млн грн порівняно з відповідним періодом 2016 року (з 2,5 млрд грн до 3,4 млрд грн).

Станом на 1 вересня 2017 року залишки коштів загального фонду місцевих бюджетів на рахунках казначейства склали 854,9 млн грн, на депозитних рахунках – 252,5 млн грн.

Надходження власних доходів місцевих бюджетів об’єднаних громад Хмельницької області зросли у 1,5 рази (на 184,9 млн грн) порівняно з січнем-вереснем 2016 року (з 398,2 млн грн до 583,1 млн грн).

Станом на 1 вересня 2017 року залишки коштів загального фонду місцевих  бюджетів ОТГ Хмельниччини на рахунках казначейства склали 199,6 млн грн, на депозитних рахунках – 2,3 млн грн.

21.10.2017 - 09:52 | Views: 17364
«Децентралізація – можливість наздогнати втрачене  і закласти фундамент для сталого розвитку», - В’ячеслав Негода

Tags:

budget V.Nehoda

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...