Волинські ОТГ дізналися про наслідки фінансової децентралізації
У Локачинській РДА відбулася робоча зустріч представників Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування із головами сільських та селищних рад району.
Про це інформує Волинський центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Директор Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк розповів, що в Україні вже діє 413 об’єднаних територіальних громад. На 29 жовтня призначені перші вибори ще у 201 об’єднаній громаді. Ті громади, які вже об’єдналися, відчули збільшення надходжень до бюджетів та на ділі реалізували інфраструктурні проекти та покращили життя своїх мешканців.
Голова Локачинської РДА Віктор Дудечко нагадав про тяжіння громад у районі до Затурець, які раніше були центром колишнього Озютичівського району. Наголосив він на позитивному досвіді сусідньої Польщі. Глава РДА переконаний, що громадам потрібно переставати думати, що їм хтось щось винний.
Експерт із фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк розповів історії успіху уже існуючих волинських об’єднаних громад і закликав присутніх повторити їх шлях. Також він наголосив на збільшенні бюджетів ОТГ.
Зауважимо, що згідно з Перспективним планом у Локачинському районі Волинської області планувалося створення двох об’єднаних територіальних громад - довкола Привітного та Локач. Експерт закликав представників громад попрацювати над можливими конфігураціями об’єднання та з його допомогою підрахувати, наскільки доцільним та спроможним буде те чи інше об’єднання. Під час робочої зустрічі він продемонстрував діаграму із власними доходами п’яти найкращих волинських об’єднаних територіальних громад і зауважив, що ймовірні громади у Локачинському районі можуть мати не гірші показники у разі об’єднання.
Представників тих громад, які ще не об’єдналися, цікавили можливості для отримання фінансів у процесі децентралізації, різноманітні субвенції, зміни до перспективного плану тощо.
«Децентралізація - це ваш шанс покращити життя вже сьогодні», - наголосив Анатолій Матвіюк, відповідаючи на запитання про формати утворень ОТГ у Локачинському районі.
Голова Локачинської селищної ради Богдан Іус переконаний, що рано чи пізно об’єднання все одно торкнеться селища. Готуючись до процесів децентралізації, місцева рада уже ухвалила положення про громадські слухання. Очільник селища наголосив, що наразі фінансисти мають добряче помізкувати і представити певні формати об’єднання громад у Локачинському районі, щоб ті вирішили, як їм поєднуватися, щоб отримати від цього найкращий ефект. Також він подякував Волинському центру розвитку місцевого самоврядування за допомогу тим громадам, які вже існують і тим, які тільки рухаються цим шляхом.
«Відкладати на потім об’єднання немає часу», - зазначив у відповідь директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк.
Поділитися новиною:
16 квітня 2025
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону «Про професійну освіту»
Що передбачає ухвалений за основу проєкт Закону...
В Міністерстві освіти і науки України розповіли, що передбачає ухвалений сьогодні за основу проєкт Закону «Про...
16 квітня 2025
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту "Пліч-о-пліч" доєднались вже 450...
16 квітня в Києві проходить Міжнародний форум згуртованості. У центрі уваги - питання всебічної співпраці між...
16 квітня 2025
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад: основні тези панельної дискусії
Пліч-о-Пліч для підтримки і взаємодії громад:...
16 квітня в рамках “Міжнародного форуму згуртованості – творимо майбутнє” одна із панелей була присвячена проєкту...
16 квітня 2025
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу законопроєкт «Про професійну освіту»
Четвертий з трьох: Парламент ухвалив за основу...
16 квітня Верховна Рада України ухвалила за основу проєкт Закону №13107-д «Про професійну освіту», який встановлює...