11 жовтня в Кіптівській об'єднаній громаді, що на Чернігівщині, відкрито сучасний ЦНАП, участь у модернізації якого взяли українські та шведські експерти. Центр надаватиме мешканцям громади широкий спектр адміністративних послуг, включно з найпопулярнішими в ОТГ: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист та оформлення пенсій.
У Кіптівському ЦНАП, де працюватимуть одночасно 5 фахівців та 5 спеціалістів на відділених робочих місцях, можна отримати близько 100 адміністративних послуг. Завдяки створенню ЦНАП майже 4 тисячі жителів Кіптівської ОТГ отримають зручний та якісний доступ до адміністративних сервісів. Плата за надані послуги буде надходити також і до бюджету громади.
Допомогу в оснащенні ЦНАП меблями та сучасною технікою з спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення». Також в рамках Програми працівники центру пройшли тренінговий курс та підвищили кваліфікацію. Провідні українські та шведські експерти розробили п’ять навчальних модулів спеціально для майбутніх працівників ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах України. Варто зазначити, що багато уваги в навчальній програмі присвячено темі гендерної рівності: жителі ОТГ - майбутні працівники ЦНАП знайомляться з цим питанням в рамках окремого модуля.
Наближення послуг до людей та підвищення їх якості – одне з завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка впроваджується Урядом України з 2014 року. Кіптівська об’єднана громада успішно застосовує інструменти реформи для розвитку своєї інфраструктури та створення комфортного середовища для життя.
Мартін Хаґстрьом, Посол Швеції в Україні, зазначив: «Довіра до місцевої влади – один з найважливіших показників успішності реформи децентралізації та ключова запорука процвітання громади. Отже, якість та доступність надання адміністративних послуг в багатьох випадках є тими критеріями, за якими жителі будуть формувати своє ставлення до місцевої влади та оцінювати її ефективність. Мені відомо, що Кіптівський ЦНАП буде надавати більше 100 видів адміністративних послуг, та, у випадку платних послуг, гроші будуть надходити до бюджету ОТГ. Я вважаю, що це гарний приклад використання інструментів реформи для розвитку громади. Мені приємно, що Швеція разом з ЄС та іншими донорами може долучитися до цієї справи».
Голова Кіптівської об’єднаної територіальної громади Володимир Кучма подякував Програмі «U-LEAD з Європою» за значний внесок у модернізацію Центру надання адміністративних послуг та зазначив, що тепер у ЦНАП втілено нову модель надання послуг: швидкий, прозорий, доступний сервіс у зручних та комфортних умовах.
Напередодні відкриття ЦНАП проведені заходи з інформування жителів Кіптівської громади про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників ЦНАП та споживачів послуг.
Модернізований ЦНАП створено за європейськими стандартами, він доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.
ЦНАП розташований в центрі села Кіпті за адресою: вул. Слов’янська, 36-б та працює 5 днів на тиждень.
Нагадаємо, що протягом 2017 року, в рамках пілотної фази Програми «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення» в ОТГ України відкриються 26 ЦНАП. Один з них - модернізований Кіптівський центр надання адміністративних послуг.
Найкращі практики створення та покращення якості надання адміністративних послуг в ОТГ, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в 26 громадах – учасниках пілотної фази, будуть застосовані до ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми. Це не менше 400 ЦНАП до кінця 2020 року.
Відео:
Теги:
U-LEAD адміністративні послуги
Область:
Чернігівська областьГромади:
Кіптівська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою: Покращення якості місцевих послуг для населення»
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...