Децентралізація є найбільш важливою та довгоочікуваною реформою в Україні

На цьому наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк в ефірі телеканалу «РАІ» у програмі «Новий погляд». За словами експерта, реформа місцевого самоврядування торкається кожного громадянина, оскільки системні перетворення нині відбуваються у всіх життєвоважливих сферах. Зокрема, в галузях освіти, охорони здоров’я, культури тощо.

В умовах об’єднання громади починають володіти значними фінансовими ресурсами. На рівень ОТГ переходять 22 управлінські функції, які до цього належали районному рівню. Разом з тим перед очільниками ОТГ з’являється й відповідальність за свою діяльність.

Руслан Панасюк зазначив, що в умовах реформи територіальної організації влади здійснюється підготовка нової еліти – господарників, яка бере на себе усю повноту влади в ОТГ. «Голови ОТГ та старости – це нові інституції в системі місцевого самоврядування. Важливо, щоб особи, які займатимуть ці посади, були господарниками, а не політиками. Поряд з тим необхідно, щоби такі керівники формували й належний управлінський апарат в ОТГ та здійснювали якісну організацію послуг», — резюмував він.

Говорячи про реформу децентралізації на Івано-Франківщині, експерт підкреслив, що в нашій області утворено 15 об’єднаних територіальних громад, з яких 12 ОТГ є діючими та мають повноцінні й збалансовані бюджети. Ще три громади пройшли процедуру об’єднання, проте чекають від ЦВК оголошення офіційних виборів для того, щоб обрати голів ОТГ та сформувати депутатський корпус. «Фінансові показники, які демонструють сьогодні об’єднанні територіальні громади, є кращими, ніж рівень тих сільських рад, які фактично не увійшли до нової системи відносин», — сказав директор ІФ ЦРМС.

Експерт вкотре нагадав, що згідно перспективного плану на карті області планують утворити 57 громад. «Розробляючи перспективний план, ми, насамперед, відштовхувались від фінансової спроможності, кадрового потенціалу та перспектив розвитку ОТГ. Відповідно до плану на Прикарпатті маємо утворити 57 об’єднаних територіальних громад, — підкреслив очільник ІФ центру розвитку місцевого самоврядування.

За словами Руслана Панасюка, процес об’єднання територіальних громад «є тільки вершиною айсберга». Другим надважливим етапом є забезпечення спроможності цих ОТГ. Необхідно на цьому етапі сформувати належний управлінський апарат та навчити громади заробляти кошти.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...

9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Структура ОМС: порядок внесення змін...

Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...