У Волинському «Центрі розвитку місцевого самоврядування» відбувся семінар під назвою «Інструменти залучення мешканців об'єднаної територіальної громади до процесу прийняття рішень».
Із вітальним словом до присутніх звернувся директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування» Анатолій Пархом'юк. Він розповів, що центр працює в рамках програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». За його словами, у програмі є два компоненти: створення центрів розвитку по всій Україні та центрального офісу реформ, який координує роботу між відомствами та міністерствами; покрашення якості надання адмінпослуг, зокрема, створення ЦНАПів.
Анатолій Пархом’юк наголосив, що тема, якою ми хочемо бачити громаду, є досить актуальною. «Ви формуєте нову владу, а тому потрібно закладати нові принципи цієї влади», - сказав директор Центру. Він додав, що потрібно створювати інструменти, які можуть впливати на владу, які допоможуть почути всіх мешканців. «Влада має усвідомлювати, що, як вона залучить людей, такі результати вона і отримає», - резюмував Пархом’юк.
Експерт Михайло Шелеп нагадав присутнім про концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, де однієї із її завдань є становлення інститутів прямого народовладдя.
Михайло Шелеп наголосив, що нині уся увага громадськості, міжнародних партнерів та інвесторів буде прикута до діяльності об’єднаних територіальних громад, тому вони мають бути максимально відкритими і повідомляти про свою діяльність. Також експерт зауважив про короткий, але надзвичайно важливий закон, який чимало перевернув із «ніг на голову» у сфері органів місцевого самоврядування. Він нагадав членам Волинських об’єднаних територіальних громад і про зміни в законодавстві.
Експерт Ірина Гайдучик обговорила із представниками ОТГ проведення загальних зборів громадян. Присутні навіть зіграли в аналог популярної гри "Мафія" і змогли стати умовним членом загальних зборів та здійнити аналіз проведення загальних зборів.
Під час семінару обговорили питання, чому громадян потрібно залучати до управління громадою, створення органів самоорганізації населення (ОСН), процедуру створення та успішні практики взаємодії влади та ОСН. Також поспілкувалися про громадські слухання, особливості їх застосування та врахування їх результатів, про місцеву ініціативу та електронні петиції.
Звернули увагу на публічність, прозорість та підзвітність місцевої влади як запоруку ефективної діяльності.
Семінар відбувся у форматі діалогу. Захід відвідало близько трьох десятків представників ОТГ: депутатів, проектних менеджерів, секретарів, землевпорядників, соціальних працівників тощо.
Приєднані зображення:
Область:
Волинська областьДжерело:
Волинський центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
08 листопада 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 листопада 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 листопада 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...