Вже 61 об’єднана громада чекає на рішення ЦВК про призначення перших місцевих виборів

В Центральній виборчій комісії знаходяться звернення від обласних державних адміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих голів та депутатів в 61 об’єднаній територіальній громаді. Лише за минулий тиждень кількість громад, які завершили усі процедури об’єднання і тепер чекають на призначення виборів від ЦВК, збільшилася на 11.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, коментуючи результати моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні.

«На місцях процеси міжмуніципальної консолідації відбуваються постійно. Темпи щодалі зростають. Чи не щодня громади приймають остаточні рішення про об’єднання. І зараз важливо не зволікати з прийняттям відповідних рішень і на центральному рівні», - сказав В’ячеслав Негода.

Він висловив надію, що найближчим часом на рівні уряду чи парламенту буде вирішено питання щодо фінансування перших виборів в об’єднаних громадах у 2017 році, і ЦВК призначить вибори в усіх громадах, які до них готові.

«Також, сподіваюся, Центральна виборча комісія, з огляду на набрання чинності законопроектом про об’єднання громад з різних районів, призначить вибори в таких громадах. Деякі з них чекають на це вже півтора роки», - зазначив В’ячеслав Негода.

Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській області – 9, Полтавській – 7, Черкаській – 6, у Волинській, Херсонській і Чернігівській - по 5. Жодної ОТГ на цій стадії немає у Вінницькій, Закарпатській, Харківській та Чернівецькій областях.

Загалом, за результатами моніторингу Мінрегіону, станом на 15 травня, на фінальних стадіях формування знаходяться 140 об’єднаних громад: 61 ОТГ чекає на рішення ЦВК, облдержадміністрації готують звернення до ЦВК ще по 12 ОТГ, 45 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання, 22 ОТГ чекають на висновок ОДА.

Як повідомлялося, раніше В’ячеслав Негода висловлював сподівання, що Парламент якнайшвидше схвалить зміни до держбюджету і передбачить кошти для перших місцевих виборів в ОТГ.

Динаміка формування об’єднаних громад в Україні у 2017 році:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024