У Харкові обговорили актуальні питання адміністративно-територіального устрою та повоєнного виборчого процесу

 

13 квітня 2023 року у Харкові відбулось виїзне засідання підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування і підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва.


Захід «Оптимізація адміністративно-територіального устрою та її вплив на територіальну організацію і адміністрування виборів» відбувся у форматі відкритого діалогу. У ньому взяли участь народні депутати, представники Уряду та міжнародних проєктів. До діалогу також долучились і представники органів місцевого самоврядування, а також представники провідних асоціацій громадського сектору.

Під час заходу, що відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», учасники обговорили законодавче регулювання питань адміністративно-територіального устрою; критерії та методологію формування адміністративно-територіальних одиниць. Крім того, було приділено увагу існуючим проблемним питанням адміністративно-територіального устрою України, а також викликам, що постали через військову агрессію російської федерації. 

«Перед нами усіма стоїть надзвичайне завдання: будувати нову країну за новими правилами з новими інституціями і, паралельно, відновлювати країну,» – зазначила в своєму виступі Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.  - Без ролі органів місцевого самоврядування, без більш глибокої ролі місцевої влади це неможливо, тож ми усвідомлюємо ті виклики, які постали перед ними».


В ході заходу окрему увагу учасники приділили й проблемним питанням організації та підготовки виборів у повоєнний період, окремо розглянувши можливі шляхи їх врегулювання, а також питання реалізації виборчих прав громадянами (у тому числі щодо участі у виборчому процесі, пов’язаних із правом голосу), які підозрюються в колабораціонізмі або державній зраді.

«Ми обговорили й важливі питання, що стосуються інституту старост, оскільки це основа і найближча до громадян ланка місцевого самоврядування,» – зауважив Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін. - Зокрема на Харківщині старости надавали послуги громадянам навіть у найскрутніші періоди під час перебування в окупації, тож тепер необхідно врахувати існуючи недоліки в законодавстві для того, щоб території розвивались і могли відновитись якомога швидше».

 

 

Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрахам у своєму виступі відзначив важливу роль територіальної структури країни, роль якої буде лише посилюватись.

«Ефективна територіальна структура закладає міцну основу для подальшого відновлення та розвитку. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має важливу мету – допомогти нашим партнерам забезпечити сталість реформи децентралізації в Україні. Для цього критично важливим є відповідність територіального устрою України нормам Європейської хартії місцевого самоврядування. Це дозволить місцевій владі виконувати свої повноваження ефективніше. Ця подія є важливою для того, щоб детальніше обговорити масштаб наслідків, що виникли внаслідок повномасштабного вторгнення, а також те, яких змін зазнають економічний, політичний та соціальний ландшафти держави. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжить надавати підтримку реформі децентралізації та сприяти розвитку місцевого самоврядування в Україні», - сказав Габріель Абрахам.

17.04.2023 - 10:02 | Переглядів: 2498

Приєднані зображення:

Теги:

АТУ вибори Олена Шуляк Віталій Безгін

Джерело:

Читайте також:

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...

21 січня 2025

Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти до $1500 на розвиток бізнесу: які умови

Молодь з прифронтових територій та малих міст і...

Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...

21 січня 2025

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС

Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...

Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...

21 січня 2025

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?

24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...

Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...