З 2016 року в Україні впровадилася нова реформа - децентралізація. Яка дозволяє передавати значні повноваження та бюджети від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.
Однією із сфер діяльності є напрямок цивільного захисту населення, що передбачає необхідність розвитку існуючих та утворення нових місцевих і добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у всіх об’єднаних територіальних громадах.
Минулого року в Україні розпочалася реформа системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Важливим її напрямком стало вдосконалення системи реагування на пожежі та надзвичайні ситуації і, як результат - максимальне скорочення часу прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця події.
Фахівці зазначають, що досягти цього цілком реально, шляхом залучення до них місцевих пожежних команд добровольців-пожежникив.
На Вінниччині цей процес розпочато. Наразі в області утворено 24 об’єднаних територіальних громади, в яких вже функціонують МПК, але їхня кількість ще не достатня. З цією метою, головний рятувальник області Руслан Шевчук вирішив особисто провести зустрічі з головами ОТГ всіх районів області.
Зокрема, 11 травня начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області перебував у Немирівському районі, де провів зустрічі з очільниками п’яти ОТГ. В ході яких було вирішено винести питання на розгляд місцевої влади про створення на базі однієї із МПО центру безпеки. Його унікальність полягатиме в тому, що там функціонуватиме не лише місцева пожежна команда, але й служба екстреної медичної допомоги та поліції. Тож на місці громадяни можуть одразу отримати комплексну допомогу.
Також, начальник ГУДСНС зобов’язався надати громадам підтримку та необхідну допомогу стосовно питань створення місцевої і добровільної пожежної охорони. Адже саме однією із важливих задач територіальних громад є система цивільного захисту. Вона регулює відносини, пов’язані із захистом населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням місцевої ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...