Децентралізація дає фінансові вигоди для громад, – Ярослав Березань

Жителі тергромад виграють від об’єднання. Передовсім і у фінансовому плані. Так, власні доходи громад-об’єднавців Черкащини порівняно з минулим роком зросли чи не в три рази. На цьому наголосив заступник очільника області Ярослав Березань під час ефіру на телеканалі «Рось».

Порівняно з 2015 та 2016 роками процес з утворення громад значно активізувався. Ніни в області функціонує 6 громад. 30 квітня ще у чотирьох відбудуться перші вибори, а дві очікують рішення ЦВК про їх призначення. Крім того, на Черкащині діє близько 10 спільних робочих груп.

Прискоренню об’єднавчого процесу посприяло й прийняття Верховною Радою України частини необхідних законів, переконаний Ярослав Березань. Їх прийняття дає більше законодавчо обґрунтованих можливостей для міст і сіл об’єднуватися так, які їм це зручно.

– У нас є мета – утворення ще майже 30 громад до кінця року, – говорить заступник очільника області. – Зараз закони, які приймає ВРУ дозволяють це зробити і, сподіваюся, ми отримаємо очікуваний результат. Приміром, із прийняттям закону, який регулює можливість об’єднання населених пунктів, що входили до різних районів, ми вирішимо питання з призначенням виборів у тій же Зорівській ОТГ. Ця громада якраз на межі Драбівського та Золотоніського районів. Випадок Зорівської тергромади не поодинокий. На Черкащині є чимало сіл, яким географічно або історично вигідніше бути в одній громаді.

Ще однією мотиваційною перевагою для утворення громад є історії успіху уже діючих ОТГ та ті фінансові вигоди, які вони вже отримують. За словами голови Набутівської ОТГ Олега Малюги, власний ресурс громади після об’єднання дійсно значно зріс.

– Фінансовий ресурс нашої громади збільшилися втричі, порівняно з минулим роком, – зауважує Олег Петрович. – Торік ми мали 6 млн грн власних надходжень, а вже цього року – 16,6 млн грн. Звісно, зараз вистачає проблемних питань, з якими іноді буває складно працювати. Оскільки і для нас, і для районної влади всі вони – нові. Вирішуємо питання у галузі освіти та медицини. Крім того, на часі інвентаризація земель. Та, втім, за час роботи громади відчутні позитивні зміни. Приміром, зараз беремося за ремонт доріг, вуличного освітлення. Намагаємося формувати бюджет так, щоб кожна сільська рада та населений пункт мав кошти для розвитку.

Область:

Черкаська область

Джерело:

Сайт Черкаської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 жовтня 2024

Нові можливості для українських громад. Найголовніше про візит голів громад до США

Нові можливості для українських громад....

22-27 вересня 2024 року очільники Доброславської, Тростянецької, Жовківської, Краснокутської та Хмельницької громад...

18 жовтня 2024

Олексій Кулеба провів зустріч із послами країн G7 та послом ЄС: говорили про децентралізацію і відновлення

Олексій Кулеба провів зустріч із послами країн...

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба обговорив з послами...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

18 жовтня 2024

Агенції регіонального розвитку: міфи і реальність

Агенції регіонального розвитку: міфи і реальність

Агенції регіонального розвитку, або скорочено АРР, в Україні поступово набувають ознак ефективного інструменту...