Швидкий доступ до меддопомоги і обґрунтоване витрачання грошей — об’єднані громади Харківщини готуються до медичної реформи

Медзакладам первинної ланки — поліпшені умови праці, хорошим лікарям- гідні зарплати. Як об’єднаним територіальним громадам зорієнтуватися у медичній реформі і вибудувати ефективну систему охорони здоров’я? Про це йшлося на семінарі-діалозі «Реформування первинної медицини — перші кроки нових територіальних громад», який триває у Харкові.

Старі приміщення , які давно не бачили ремонтів і без вікон. — такі медзаклади побачили представники групи підтримки України в Єврокомісії у районах Харківщини. Так розпоряджатися бюджетними коштами — собі ж у збиток, — обурюються європейці.

Бенедикт Херман, представник групи підтримки України в Єврокомісії

Деньги налогоплательщиков буквально сжигаются через окно. И у меня душ , когда увижу, что деньги налогоплательщиков, которые можно использовать на зарплаты хороших врачей, — потому что кто решает пациент здоров или нет?Это врачи, персонал. Это не большое- малое помещение. И в этом вся структура реформы.

Експертна група з підтримки медичної реформи побувала на території об’єднаної громади — у Чкаловському, — розповів селищний голова. І було запропоновано не зосереджуватися на старій будівлі амбулаторії, а вкладати гроші в нове, менше, приміщення.

Віктор Соловйов, селищний голова Чкаловської селищної ради Чугуївського району

І ось є предложеніє, ми виділяємо земельну ділянку. Там буквально нада 10 на 10, по їх словам, більше не надо. Сучасне обладнання- і пожалуста.

Про те, що не варто розпилювати гроші на неефективні медзаклади, говорить і заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтотнюк. Мовляв, безпека пацієнтів, швидкий доступ до меддопомоги і обґрунтоване витрачання грошей — серед головних вимог реформи. Тож заклад первинної чи то вторинної ланки, де надають за певний період часу небагато послуг, наприклад, акушерських, не може вважатися безпечним для породіль, — певен Павло Ковтонюк. При очікуваних складних пологах лікар первинної ланки має спланувати доправлення паціієнтки до лікарні, де фахівці володіють практикою надання породілям послуг щодо складних випадків.

Павло Ковтонюк, заст. міністра охорони здоров’я

Госпітальний округ має бути в ідеалі з лікарнею на 200 тис. населення, і не повинно бути менше за 200 тисяч. Щоб така мережа була спланована, коли сімейний лікар веде жінку, він бачить, що ризик може бути, він наперед направляє її зразу в цю, складнішу. Трішки далі їхати- 2 години. Але гарантовано, що буде якісна послуга для такого випадку.

Тим часом селищні голови об’єднаних громад переймаються, як будуть профінансовані медпослуги мешканців уже найближчим часом. Мовляв, надається субвенція в понад 9 млн.грн., і місцеві депутати вирішили дізнатися в райлікарні: на що конкретно потрібні такі гроші.

Віктор Соловйов, селищний голова Чкаловської селищної ради Чугуївського району

К сожалению, на сегодняшний день у нас нет этой цифры. И поэтому рада блокирует передачу этой субвениии в районный отдел. На сегодняшний день это целая история, в которой задействовано руководство всех уровней. И как-то это будет решаться. На ближайшую сессию мы пригласили всех руководителей, главу администрации.

До кінця березня, — говорить Павло Ковтонюк, -Міністерство охорони здоров’я представить рамкові вимоги до лікарень із базовими послугами. Мовляв, у лікарень первинної чи то вторинної ланки — різні стандарти. Загалом же робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця року.

Область:

Харківська область

Джерело:

Харківське ОТБ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024