Витратити частину з 50 мільйонів доларів США можуть об’єднані громади Тернопільщини. В Україні реалізовується міжнародний проект “DOBRE”, спрямований на розвиток територіальних об’єднань. Серед учасників проекту є і представники від нашої області.
П’ятирічний міжнародний проект “DOBRE” надає комплексну допомогу українським громадам та ділить між ними 50 мільйонів доларів США, наданих Агентством Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку. Другий тур відбору громад стартував 24-го лютого.
– Мета програми – допомогти новоствореним об’єднаним територіальним громадам налагодити господарювання на території їх громад, з тим, щоб громади розвивалися економічно, надавали якісні послуги громадянам. А також громадяни були залучені до прийняття усіх важливих рішень життя громади, – розповідає експерт з питань громадської участі програми “DOBRE” Юлія Ткачук.
Обрані громади проходитимуть так звану діагностику експертами, а потім працюватимуть над слабкими сторонами і розроблять стратегії розвитку. Експерти проекту допоможуть втілити їх у життя.
– Програма “Добре” має технічні та фінансові можливості, щоб надати допомогу в декількох блоках. Перший блок – це місцевий економічний розвиток; усе, що стосується розвитку місцевої економіки, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевого бюджету, активізація роботи бізнесу і підприємців, і влади. Другий блок – покращення надання послуг. Тобто усі послуги, що надаються в громаді: і комунальні, і адміністративні, медичні, освітні послуги тощо. Третій блок. Ми хочемо допомогти і сприятимемо кращому залученню громадян у процес життя громади, – каже спеціаліст з місцевого економічного розвитку, програма “DOBRE” Віталій Юрків.
Програма охоплює сім областей України. На Заході “Добре” працює в Тернопільській області та на Івано-Франківщині. 6 об’єднаних громад Тернопілля уже співпрацюють з цим іноземним проектом, решта мають змогу спробувати свої сили у другому відбірковому турі на отримання додаткового фінансування.
– Я маю надію, що якщо наша громада вже проіснувала більше, як рік, і ми бачимо позитивні зрушення в громаді, то чому нам не спробувати себе якраз у реалізації таких міжнародних проектів, – каже член Новосільської об’єднаної громади Наталія Липка.
Об’єднані громади Тернопільської області ще можуть долучитись до цього міжнародного проекту. Прийом заявок триватиме до 24-го березня. Детальнішу інформацію можна знайти на офіційному сайті Українського кризового медіа центру.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...