Витратити частину з 50 мільйонів доларів США можуть об’єднані громади Тернопільщини

Витратити частину з 50 мільйонів доларів США можуть об’єднані громади Тернопільщини. В Україні реалізовується міжнародний проект “DOBRE”, спрямований на розвиток територіальних об’єднань. Серед учасників проекту є і представники від нашої області.

П’ятирічний міжнародний проект “DOBRE” надає комплексну допомогу українським громадам та ділить між ними 50 мільйонів доларів США, наданих Агентством Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку. Другий тур відбору громад стартував 24-го лютого.

– Мета програми – допомогти новоствореним об’єднаним територіальним громадам налагодити господарювання на території їх громад, з тим, щоб громади розвивалися економічно, надавали якісні послуги громадянам. А також громадяни були залучені до прийняття усіх важливих рішень життя громади, – розповідає експерт з питань громадської участі програми “DOBRE” Юлія Ткачук.

Обрані громади проходитимуть так звану діагностику експертами, а потім працюватимуть над слабкими сторонами і розроблять стратегії розвитку. Експерти проекту допоможуть втілити їх у життя.

– Програма “Добре” має технічні та фінансові можливості, щоб надати допомогу в декількох блоках. Перший блок – це місцевий економічний розвиток; усе, що стосується розвитку місцевої економіки, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до місцевого бюджету, активізація роботи бізнесу і підприємців, і влади. Другий блок – покращення надання послуг. Тобто усі послуги, що надаються в громаді: і комунальні, і адміністративні, медичні, освітні послуги тощо. Третій блок. Ми хочемо допомогти і сприятимемо кращому залученню громадян у процес життя громади, – каже спеціаліст з місцевого економічного розвитку, програма “DOBRE” Віталій Юрків.

Програма охоплює сім областей України. На Заході “Добре” працює в Тернопільській області та на Івано-Франківщині. 6 об’єднаних громад Тернопілля уже співпрацюють з цим іноземним проектом, решта мають змогу спробувати свої сили у другому відбірковому турі на отримання додаткового фінансування.

– Я маю надію, що якщо наша громада вже проіснувала більше, як рік, і ми бачимо позитивні зрушення в громаді, то чому нам не спробувати себе якраз у реалізації таких міжнародних проектів, – каже член Новосільської об’єднаної громади Наталія Липка.

Об’єднані громади Тернопільської області ще можуть долучитись до цього міжнародного проекту. Прийом заявок триватиме до 24-го березня. Детальнішу інформацію можна знайти на офіційному сайті Українського кризового медіа центру.

Область:

Тернопільська область

Джерело:

«ТВ4»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024