17 лютого під головуванням міського голови Вадима Ляха відбулась нарада з питань добровільного об’єднання територіальних громад.
У нараді взяли участь Народний депутат Верховної ради України Олег Недава, секретар міської ради Жан Кім, заступник міського голови Юрій Підлісний, Райгородоцький селищний голова Олександр Гадяцький, Билбасівський селищний голова Світлана Землянська, Мирненський сільський голова Андрій Плакущий, Андріївський селищний голова Лілія Морокко, депутат Слов’янської міської ради Олександр Самсонов, начальник відділу економіки Олена Ковальова, член виконавчого комітету Святогірської міської ради Наталія Гравава.
Міський голова звернув увагу, що минуло два місяці з моменту останньої зустрічі. Кожен з учасників наради отримав домашнє завдання: проаналізувати усі слабкі та сильні сторони реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та визначитись з майбутнім напрямком руху розвитку територіальних громад. Голови сільських та селищних рад поділилися своїми думками щодо цього питання.
Райгородоцький селищний голова Олександр Гадяцький зазначив, що опитування серед населення ще триває. Результати опитування будуть оприлюднені. Станом на сьогоднішній день громада є самодостатньою, всі необхідні послуги надаються населенню, крім того, є реальні перспективи розвитку громади.
Билбасівський селищний голова Світлана Землянська розповіла про проекти, які планується найближчим часом реалізувати в громаді. Звернула увагу і на проблемні питання, які існують, наприклад, вивіз сміття та надання послуг з водопостачання населенню.
Мирненський сільський голова Андрій Плакущий звернувся до Вадима Ляха з проханням надати методичну та правову допомогу в питаннях медичного обслуговування мешканців Мирненської сільської ради в лікарнях міста Слов’янськ.
Олег Недава пояснив присутнім про переваги добровільного об’єднання та акцентував увагу про наслідки зриву Перспективного плану об’єднання територіальних громад.
Підсумовуючи нараду Вадим Лях зазначив, що у цій ситуації ризики є у кожної сторони. Місто виграє лише тоді, коли разом із громадами приєднаються вільні території, необхідні для створення інвестиційно привабливих зон (особливо індустріальних парків).
Очільник міста підкреслив, що необхідно ще раз все проаналізувати та зважати. Тому треба належно підходити до цього питання. Громади мають врахувати всі переваги та недоліки – фінансові, адміністративні, інфраструктурні, сфери послуг та визначити перспективу, тому що об'єднання має бути добровільним.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...