Від теорії до практики – децентралізація під прицілом розгляду експертів
Реформа децентралізації наразі є реформою номер один в Україні. Даний процес стрімко крокує громадами України. Але постає питання, – чи добре громадяни розуміють цю реформу, які перспективи бачать або ж загрози для своєї громади?! Надати відповіді громадянам на ці та інші питання, розширити їх кругозір можуть саме засоби масової інформації, тобто представити важливу інформацію не словами влади, а мовою народу.
У м. Кропивницький відбулася навчально-інформаційна сесія «Децентралізація для ЗМІ. Як просувається реформа в Кіровоградській області?» для представників ЗМІ Кропивницького та Кіровоградської області. Інститут соціокультурного менеджменту також став учасником заходу і представляв власне видання – Інформаційний бюлетень «НДО-Інформ». Для ІСКМ участь у даному заході була вкрай корисною, адже з 1 лютого 2017 року ІСКМ розпочав реалізацію проекту “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування” за сприяння Європейського Союзу. Проект спрямований саме на те, щоб донести до громадян особливості реформи децентралізації, показати її переваги, навчити громадських активістів новим методам та технологіям впровадження даної реформи, розширити можливості для розвитку об’єднаної громади, інтерпретувати складні речі стосовно децентралізації у доступні та зрозумілі всім верствам населення.
Захід був проведений Українським кризовим медіа-центром в рамках програми DOBRE за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Задля повноцінного розкриття теми, захід мав відповідну структуру – навчальну та інформаційно-ознайомлювальну сесії.
На начальній сесії учасники дізналися про результати впровадження реформи з фокусом на Кіровоградську область, перепони на шляху активного розгортання реформи, нові можливості, що відкрилися перед громадами та досягнення впровадження реформи.
Тож, захід розпочався із презентації програми «DOBRE». Вадим Шебанов, координатор з комунікації кризового медіа центру програми «DOBRE», розповів про головний орієнтир програми, її можливості та подальші плани реалізації.
Що ж до основної частини навчальної сесії – її провів Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти. Як зазначив Олександр, – «Децентралізація – це не об’єднані громади. Зміст реформи полягає, щоб з централізованої держави зробити державу в якій більшість питань вирішуються в громадах, тобто держава, яка побудована по принципу субсидіарності». Також Олександр звернув увагу на історичний шлях української держави до початку впровадження даної реформи. (…) Повну версію читати ТУТ
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...