Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, депутат Чернігівської обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку та реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко – добре відома на Чернігівщині, завдяки своїй професійній діяльності, та громадській активності. Будучи прихильником децентралізації, з перших днів прийняття Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» вона спрямувала свої зусилля на створення об’єднаних громад у Чернігівській області. Перші п’ять – у Десні, Кіптях, Парафіївці, Вертіївці та Макіївці – працюють з 2015 року. Тепер у регіоні після виборів почнуть свою повноцінну діяльність ще 11 громад. Одну з них вирішила очолити сама Ірина Вікторівна. Вона – кандидат на посаду голови Лосинівської об’єднаної територіальної громади Ніжинського району, до складу якої увійдуть 10 населених пунктів.
-Ірино Вікторівно, чому вирішили очолити одну з громад Чернігівщини?
Для мене це рішення було непростим. Річ у тім, що частина об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині, як і в інших областях України, сьогодні – успішні, частина – не дуже, а все – через людей, які їх очолюють. Особистісний чинник грає тут визначальну роль. На чолі новостворених об’єднаних громад мають бути професіонали – люди, які мають досвід та знання, щоб працювати у нових умовах розвитку місцевого самоврядування. Я чимало сил доклала до створення перших об’єднаних громад області, створення окремих з них проходило буквально з «боєм», адже влада нав’язує свої принципи формування громад «один район – одна громада», а це, по суті, нічого не змінює від того, що маємо. Постійно навчаюся, вивчала досвід наших європейських сусідів щодо реформування місцевого самоврядування. Без вихвалянь можу сказати: «Я знаю, як зробити громаду успішною!». Тому і вирішила балотуватися.
- Ви вже визначилися, якими будуть Ваші перші кроки на посаді керівника Лосинівської об’єднаної громади?
Я готова взяти відповідальність за Лосинівську об’єднану територіальну громаду. Перші мої кроки – це сформувати виконком, зібрати засідання сесії ради об’єднаної громади, аби схвалити статут громади і головне – встигнути до кінця року затвердити бюджет Лосинівської громади на 2017 рік. Для мене особливо важливо, щоб голова і депутатський корпус працювали, як одна команда – без протиріч та політичної боротьби, адже від цього залежить успішне життя місцевої громади. Є значні питання щодо ремонту доріг, і їх будемо спільно з громадою вирішувати. Потрібно забезпечити ефективну роботу комунальних підприємств Лосинівської територіальної громади, придбати спеціальну техніку, що дасть змогу покращити санітарний стан громади. Планую обладнати місця збору сміття в контейнери (баки) у приватному секторі. Я дуже люблю квіти, тому хочу, щоб озеленення Лосинівки і та інших сіл громади було плановим, щоб у центрі населених пунктів були квітники, а не паслася худоба, бо на жаль, і таке трапляється. Повну версію читати ТУТ
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...