Виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, депутат Чернігівської обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку та реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко – добре відома на Чернігівщині, завдяки своїй професійній діяльності, та громадській активності. Будучи прихильником децентралізації, з перших днів прийняття Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» вона спрямувала свої зусилля на створення об’єднаних громад у Чернігівській області. Перші п’ять – у Десні, Кіптях, Парафіївці, Вертіївці та Макіївці – працюють з 2015 року. Тепер у регіоні після виборів почнуть свою повноцінну діяльність ще 11 громад. Одну з них вирішила очолити сама Ірина Вікторівна. Вона – кандидат на посаду голови Лосинівської об’єднаної територіальної громади Ніжинського району, до складу якої увійдуть 10 населених пунктів.
-Ірино Вікторівно, чому вирішили очолити одну з громад Чернігівщини?
Для мене це рішення було непростим. Річ у тім, що частина об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині, як і в інших областях України, сьогодні – успішні, частина – не дуже, а все – через людей, які їх очолюють. Особистісний чинник грає тут визначальну роль. На чолі новостворених об’єднаних громад мають бути професіонали – люди, які мають досвід та знання, щоб працювати у нових умовах розвитку місцевого самоврядування. Я чимало сил доклала до створення перших об’єднаних громад області, створення окремих з них проходило буквально з «боєм», адже влада нав’язує свої принципи формування громад «один район – одна громада», а це, по суті, нічого не змінює від того, що маємо. Постійно навчаюся, вивчала досвід наших європейських сусідів щодо реформування місцевого самоврядування. Без вихвалянь можу сказати: «Я знаю, як зробити громаду успішною!». Тому і вирішила балотуватися.
- Ви вже визначилися, якими будуть Ваші перші кроки на посаді керівника Лосинівської об’єднаної громади?
Я готова взяти відповідальність за Лосинівську об’єднану територіальну громаду. Перші мої кроки – це сформувати виконком, зібрати засідання сесії ради об’єднаної громади, аби схвалити статут громади і головне – встигнути до кінця року затвердити бюджет Лосинівської громади на 2017 рік. Для мене особливо важливо, щоб голова і депутатський корпус працювали, як одна команда – без протиріч та політичної боротьби, адже від цього залежить успішне життя місцевої громади. Є значні питання щодо ремонту доріг, і їх будемо спільно з громадою вирішувати. Потрібно забезпечити ефективну роботу комунальних підприємств Лосинівської територіальної громади, придбати спеціальну техніку, що дасть змогу покращити санітарний стан громади. Планую обладнати місця збору сміття в контейнери (баки) у приватному секторі. Я дуже люблю квіти, тому хочу, щоб озеленення Лосинівки і та інших сіл громади було плановим, щоб у центрі населених пунктів були квітники, а не паслася худоба, бо на жаль, і таке трапляється. Повну версію читати ТУТ
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...