20 вересня 2016 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроекти №4772 та №4773, які покликані врегулювати порядок добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад.
Ці законопроекти розроблені з залученням провідних українських фахівців і підтримані експертами Ради Європи. Закладені в них норми дають шанс усім об’єднаним громада стати спроможними, перейти на прямі відносини з державним бюджетом, долучивши до спільного розвитку сусідні громади без зайвих бюрократичних процедур.
При цьому у Парламенті не вистачило голосів для прийняття у другому читанні дуже важливого законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо забезпечення державної підтримки добровільного об'єднання територіальних громад» № 3390.
Цей закон мав би сприяти прискоренню прийняття перспективних планів формування спроможних громад областей та змін до них. Також він надавав право Уряду визнавати створені об’єднані громади такими, що відповідають перспективному плану, без рішення обласних рад.
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...