На Коломийщині утворилися дві нові територіальні громади

П’ядики і Нижній Вербіж, що на Коломийщині утворили окремі територіальні громади.

Ні для кого не секрет, що спущена згори територіально-адміністративна реформа просувається повільно й зі скрипом, а в окремих випадках – і з боєм. Так, з боєм, відстояли свою спроможність стати територіальними центрами П’ядики й Нижній Вербіж.

На позачерговій 7-ій сесії обласної ради депутати за це проголосували. А хто не встиг, той спізнився, як кажуть у народі. Хоча остаточний термін прийняття територіальних змін ще не закінчився.

Ще рік тому міський голова Коломиї Ігор Слюзар з повною обоймою “залізних” аргументів публічно доводив невідворотність єдиного правильного шляху для П’ядиків – приєднання до Коломиї. Але П’ядики вперто опиралися і переконували всіх, що повністю здатні самі стати терцентром. До них прибула робоча група з Офісу реформ, помахала погрозливо пальчиком, й ідея створити тут територіальний центр була зарубана, як кажуть, на корені. Мовляв, П’ядики не можуть бути самостійною об’єднуючою одиницею з огляду на крайню наближеність до міста, до того ж економічні показники не надто відповідають нормам. Однак, П’ядицька сільрада таки довела власну економічну спроможність. Підраховано, що громада матиме у новому статусі терцентру прибутків більше, аніж видатків на 1,5 мільйона гривень.

”Ми були зі своїми пропозиціями об’єднатися в єдину громаду в усіх прилеглих до П’ядиків селах, – пояснює сільський голова П’ядиків Роман Сікорський. – Повірте, не так просто було їх переконати віддати перевагу нам супроти інших пропозицій. Деякі села мали по декілька пропозицій: Джурків – від нас, від Коломиї і від Гвіздця; Велика Кам’янка – від нас, Коршева, Обертина й від Коломиї. В ОДА нас переконували, що об’єднання, не передбачене в Перспективному плані, недоцільне, бо не буде фінансування. Але ми свою позицію відстояли, отримали згоду на об’єднання від Великої Кам’янки, Годів-Добровідки, Малої Кам’янки, Турки з усіма прилеглими до них дрібними населеними пунктами, і нам змушені були дати добро на таке об’єднання”.

У П’ядиках планується створення сільськогосподарського кооперативу за українсько-канадським проектом.

”Навколо дуже багато незадіяної або неефективно задіяної землі. Завдання номер один – зробити так, аби ця земля давала прибуток,” – вважає війт Роман Сікорський.

Заможне приміське село Нижній Вербіж так само, як і П’ядики, ОДА сватала до Коломиї. Але, так само, як П’ядики, Нижній Вербіж відстояв свою позицію самим стати територіальним центром.

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Коломийська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

«Франківчани»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024