П’ядики і Нижній Вербіж, що на Коломийщині утворили окремі територіальні громади.
Ні для кого не секрет, що спущена згори територіально-адміністративна реформа просувається повільно й зі скрипом, а в окремих випадках – і з боєм. Так, з боєм, відстояли свою спроможність стати територіальними центрами П’ядики й Нижній Вербіж.
На позачерговій 7-ій сесії обласної ради депутати за це проголосували. А хто не встиг, той спізнився, як кажуть у народі. Хоча остаточний термін прийняття територіальних змін ще не закінчився.
Ще рік тому міський голова Коломиї Ігор Слюзар з повною обоймою “залізних” аргументів публічно доводив невідворотність єдиного правильного шляху для П’ядиків – приєднання до Коломиї. Але П’ядики вперто опиралися і переконували всіх, що повністю здатні самі стати терцентром. До них прибула робоча група з Офісу реформ, помахала погрозливо пальчиком, й ідея створити тут територіальний центр була зарубана, як кажуть, на корені. Мовляв, П’ядики не можуть бути самостійною об’єднуючою одиницею з огляду на крайню наближеність до міста, до того ж економічні показники не надто відповідають нормам. Однак, П’ядицька сільрада таки довела власну економічну спроможність. Підраховано, що громада матиме у новому статусі терцентру прибутків більше, аніж видатків на 1,5 мільйона гривень.
”Ми були зі своїми пропозиціями об’єднатися в єдину громаду в усіх прилеглих до П’ядиків селах, – пояснює сільський голова П’ядиків Роман Сікорський. – Повірте, не так просто було їх переконати віддати перевагу нам супроти інших пропозицій. Деякі села мали по декілька пропозицій: Джурків – від нас, від Коломиї і від Гвіздця; Велика Кам’янка – від нас, Коршева, Обертина й від Коломиї. В ОДА нас переконували, що об’єднання, не передбачене в Перспективному плані, недоцільне, бо не буде фінансування. Але ми свою позицію відстояли, отримали згоду на об’єднання від Великої Кам’янки, Годів-Добровідки, Малої Кам’янки, Турки з усіма прилеглими до них дрібними населеними пунктами, і нам змушені були дати добро на таке об’єднання”.
У П’ядиках планується створення сільськогосподарського кооперативу за українсько-канадським проектом.
”Навколо дуже багато незадіяної або неефективно задіяної землі. Завдання номер один – зробити так, аби ця земля давала прибуток,” – вважає війт Роман Сікорський.
Заможне приміське село Нижній Вербіж так само, як і П’ядики, ОДА сватала до Коломиї. Але, так само, як П’ядики, Нижній Вербіж відстояв свою позицію самим стати територіальним центром.
Область:
Івано-Франківська областьГромади:
Коломийська міська об’єднана територіальна громадаДжерело:
«Франківчани»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...