У Гадяцькому районі громади визначаються із центром

Нещодавно у селах Плішивець, Красна Лука та Сари Гадяцького району відбулися виїзні семінари наради за участі координатора Полтавського офісу реформ Ірини Балибіної, голови Гадяцької РДА Олексія Матюшенка та голови районної ради Володимира Нікітенка.

Головне питання, яке обговорювали  – створення об’єднаних територіальних громад. Експерти зустрілися з громадським активом, сільськими головами і депутатами.  Мешканці цих сільських рад нині вирішують об’єднуватися їм з Гадячем чи створювати об’єднані територіальні громади із центрами в своїх населених пунктах. Щоправда, нині існує проблема із визначенням центрів, адже кожен сільський голова вважає, що його населений пункт достойний бути центром майбутньої громади.

Нагадаємо, згідно перспективного плану формування територій громад Полтавської області, у Гадяцькому районі передбачено створення 5 об’єднаних територіальних громад (ОТГ): Гадяцької, Веприцької, Сарівської, Лютенської та Петрівсько-Роменської.

Олексій Матюшенко наголосив, що до питання створення ОТГ варто підходити «з гарячим серцем і холодним розумом», тому потрібно відкинути амбіції та мислити тверезо, адже центром має стати той населений пункт, який має належну інфраструктуру.

Чи не найбільше людей цікавило питання старост та утворення і діяльність майбутніх старостатів.

– Виконоючим обов’язки старости до виборів залишається колишній сільський голова. Кожна об’єднана громада на своєму першому засіданні приймає це положення і має по статуту право внести в нього всі необхідні вимоги для старости. Це означає, що в  кожному селі, навіть там, де не було сільських рад, може бути обраний староста. Щодо старостату, то він на сьогодні ще не узаконений, але є вже готові законоопроекти, прийняття яких ми чекаємо з дня на день, – наголосила координатор Полтавського офісу реформ Ірина Балибіна.

Питання центру потенційних ОТГ остаточно мають вирішити  громади кожного села.

Область:

Полтавська область

Джерело:

Сайт Полтавської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024