Мінрегіон та GIZ підписали Угоду про реалізацію проекту щодо розвитку міст України на 5,85 млн євро.
Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час підписання Угоди про реалізацію проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» між Мінрегіоном і німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
Він підкреслив, що співпраця в рамках проекту дозволить розробити і запропонувати найкращі технічні рішення для розвитку українських міст.
Геннадій Зубко повідомив, що проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» спільно фінансують Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державний секретаріат з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). «Нам вкрай важливо, щоб найкращий європейський досвід був впроваджений в українських містах. Протягом наступних трьох років буде розроблено концепції інтегрованого розвитку для чотирьох українських міст: Вінниця, Житомир, Полтава та Чернівці. Бюджет проекту становить 5,85 млн євро. Свій внесок у реалізацію проекту на суму близько 200 000 євро здійснюють у натуральній формі також і міста – учасники. Це необхідно для того, щоб сьогодні, ефективно використовуючи існуючу інфраструктуру, запроваджувати нові європейські технології та практики. Зокрема, щодо створення нових робочих місць, забезпечення якісного медичного обслуговування, облаштування якісних зон відпочинку тощо. Та найголовніше – це вихід на новий якісніший рівень життєзабезпечення усього міста», — зазначив Віце-прем’єр-міністр.
Довідка
Німецькі, українські та швейцарські фахівці з квітня цього року почали працювати над основами для концепцій інтегрованого розвитку в чотирьох містах які залучені до цього проекту. На відміну від існуючого міського планування в Україні, інтегрований підхід до розвитку міст передбачає активне залучення населення на всіх етапах розроблення концепції. Основним орієнтиром в даній роботі є Лейпцизька хартія сталого європейського міста. Одним із важливих завдань проекту є адаптація існуючої нормативно — правової бази до європейських стандартів для оптимального виконання містами своїх функцій у контексті реформи місцевого самоврядування.
Також, буде поліпшено систему освіти і підготовки кадрів у сфері містобудування. Під час ряду заходів, організованих проектом, чотири міста — учасники проекту ділитимуться своїм досвідом з іншими українськими містами, щоб поступово перетворити інтегрований підхід до розвитку міст стандартом в українському містобудуванні.
Теги:
Область:
Вінницька область Житомирська область Полтавська область Чернівецька областьДжерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...