Новоукраїнський міський голова: ми хочемо змінити владу на місцях

Сьогодні, 25 травня, у Кіровоградській ОДА відбулося засідання регіональної платформи "Обговорення змін до Конституції України, щодо децентралізації влади". На засіданні були присутні голова обласної ради, перший заступник голови ОДА, народні депутати та міські, селищні голови.

 "Необхідно внести зміни до законодавства України, де правом розпоряджатися земельними ресурсами матимуть органи місцевого самоврядування. Також необхідно встановити єдиний податок на землю. Тоді у нас всі стануть рівні. Тоді справа об'єднаних громад піде у життя", - прокоментував голова облради Олександр Чорноіваненко. 

У Кіровоградській області вже утворено три об'єднані територіальні громади- Бобринецька, Маловисківська та Новоукраїнська. Представники двох останніх громад розповіли про найбільш хвиллюючі питання, з якими вони зіткнулися під час створення ОТГ.

"Закон із землею треба розглянути в першу чергу. Оскільки поки не буде стабільності, ніякий інвестор до нас не прийде. Інвестор не приходе на розбитий завод, йому треба 50 га чистої землі. А ми сьогодні навіть не знаємо, хто орендує земельні ділянки на нашій території", - зазначив Маловисківська міський голова (ОТГ) Юрій Гульдас. 

Голова Новоукраїнський об'єднаної територіальної громади Олександр Корінний зауважив при цьому: "Ми не є повноцінною територіальною громадою, ми лише формуємо власну структуру. Через місяць наші старости їдуть у Польшу на навчання. Люди ніколи не думали, що з села сімсот чоловік може поїхати за кордон вчитися. А тут об'єднана громада дає такі перспективи".

Також Корінний розповів, що під час зустрічей з партнерами сільськими головами вони обговорювали не те, щоб залучити додаткові кошти, а щоб змінити владу на місцях. "Щоб сьогодні призначений голова з Києва не говорив вам, що треба відкрити, а що ні, а щоб це робила людина, яку ви обрали самі. Дайте громаді самій обирати свої больові точки. Адже одна громада хоче школу, одна клуб, а інша лікарню. А приїде людина і скаже будувати школу, а в селі школа не треба, їм треба клуб. Ми, перш за все, хочемо змінити систему влади",- прокоментував міський голова.

Область:

Кіровоградська область

Джерело:

Інформаційний портал «Гречка»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...