На запрошення Василівської районної державної адміністрації регіональні консультанти Запорізького офісу реформ взяли участь у розширеній нараді з питань підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад району.
Слідкуючи за процесами впровадження реформи у сусідніх районах області василівці розпочали активне обговорення процесів об’єднання територіальних громад.
Під час наради регіональними консультантами Офісу було зосереджено увагу на перевагах впровадження реформи, поінформовано про фінансові стимули при об’єднанні. Регіональний консультант з правових питань, Маргарита Трипольська надала практичні поради присутнім щодо оформлення документів при ініціюванні об’єднання, розповіла про досвід роботи у вже об’єднаних територіальних громадах області.
Аргументи «за» об’єднання, навела консультант з бюджетних питань Олександра Оляніна, яка підготувала фінансові розрахунки спроможності майбутніх територіальних громад Василівського району. До розрахунків, зроблених у співпраці із фахівцями районного фінансового управління, враховувалась, в першу чергу, інфраструктура району, зокрема, кількість шкіл, дитячих садочків, ФАПів і розміру субвенцій, які виділяються на їхнє утримання. Також присутніх було поінформовано про можливості об’єднаних громад отримувати допомогу від донорів, що стане додатковим стимулом прискорити впровадження децентралізації на території Василівського району.
На сьогодні відповідно до Перспективного плану формування територій громад Запорізької області до Василівського району увійшли 4 громади: Василівська міська громада (Василівська міська рада, Верхньокриничанська, Кам'янська, Лугівська, Підгірненська сільська, та Широківська сільські ради); Дніпрорудненська міська громада (Дніпрорудненська міська рада, Балківська та Скельківська сільські ради);
Малобілозерська сільська громада (Малобілозерська сільська та Орлянська сільські ради); Степногірська селищна громада (Степногірська селищна рада, Приморська та П'ятихатська сільські ради).
З доповіддю також виступив начальник Управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Олександр Билим, який поінформував присутніх про стан справ щодо об’єднання територіальних громад в області. Посадовець звернувся до представників сільських та селищних рад прискорити роботу щодо об’єднання, базуючись на нормативних документах Уряду та нагадав, що треба встигнути подати пропозиції до проекту Державного бюджету вже у новій конфігурації адміністративно-територіальних одиниць.
За підсумками зустрічі було прийнято рішення посили інформаційну роботу безпосередньо на територіях та подальше обговорення об’єднання громад району.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...