На засіданні архітектурно-містобудівної ради, яке провів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, надано консультації щодо проектів містобудівної документації з розробки двох детальних планів окремих територій, двох генеральних планів сіл та трьох селищ.
Так, відбулося обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план окремої території з метою будівництва ТОВ СП «НІБУЛОН» об’єкта транспортної інфраструктури – річкового перевантажувального терміналу площею 20,0 га на земельній ділянці, яка розташована в межах населеного пункту с. Біленьке Запорізького району Запорізької області». Члени ради висловили зауваження та надали пропозиції щодо доопрацювання проекту, зокрема визначити зони охорони пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Комплекс споруд садиби Миклашевських» згідно з чинним законодавством; провести громадські слухання стосовно транспортної розв’язки вантажного автотранспорту.
Також було розглянуто проект «Коригування генерального плану с. Куликівське Бердянського району Запорізької області».
У Мелітопольському районі тривають заходи щодо планування територій. Представлено п’ять генеральних планів з планами зонування сіл Костянтинівка, Новобогданівка, та селищ Нове, Садове, Зелене. Особливо відзначено добру ініціативу Новенської сільської ради Мелітопольського району, яка замовила комплексну документацію селищ Нове, Садове та Зелене.
Як підкреслив Олександр Билим, у результаті розроблення містобудівної документації має з’явитись не тільки обґрунтований прогноз розвитку населених пунктів, але й консолідуюча ідея, що буде сприяти вихованню економічно і соціально активних громадян, їх об’єднанню для досягнення зрозумілої всім спільної мети з покращення умов життєдіяльності та об’єднання їх у нову спроможну громаду.
Матеріали генеральних та детальних планів мають використовуватися для розроблення бізнес-паспортів територій, у яких рекламувалася би їх інвестиційна привабливість. Для громадян важливо, що вони стануть активними учасниками процесу формування свого майбутнього.
Відкритість рішень генеральних планів та іншої містобудівної документації має дозволити використовувати її і як засіб контролю з боку громадськості за діями органів місцевого самоврядування щодо ефективного розвитку територій.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...