З метою налагодження працюючої моделі розвитку об'єднання об'єднаних територіальних громад, у Хмельницькій та Тернопільській області розпочато пілотний проект написання стратегічних документів з селищними головами. Підтримуватимуть таку ініціативу польські партнери, які ділитимуться європейськими практиками.
Хмельниччина займає одне із першим місць за темпами створення об'єднання об'єднаних територіальних громад в Україні. Ті громади, які вже об єдналися зараз формують стратегію розвитку розширених територій. У тієї годину новообраних голів виникає багато запитань та нерозуміння, що слід робити, щобстратегія була не лише черговим папірцем, а працюючим документом, результати якого згодом можна буде виміряти чіткими індикаторами.
Лише дві об'єднання єднані територіальні громади Хмельницької області отримають польські консультації – Маківська та Меджибізька.
Нещодавно голови цих громад спільно з локальними консультантами та експертами провели першу зустріч з польськими колегами. Вони вже обговорили об'єднання єктивний стан соціально-економічного розвитку громад та нікого аналіз слабких та сильних сторін.
Радник голови Хмельницької облради з питань стратегічного розвитку області Олег Демчук презентував підсумки дводенної зустрічі. Зокрема, він виокремив пріоритетні напрямки розвитку Меджибізької та Маківської ВІДГ.
«І у Меджибожі, і у Макові є ті позиції, які властиві для всього регіону області. Ми тоді спробували зрозуміти, чого нам не вистачає, щоб це все запрацювало», – розповів пан Олег.
Саме тому вже в середині травня селищні голови ВІДГ матимуть змогу відвідати Польщу. Там цілий тиждень вони перейматимуть досвід сусідів з практики децентралізації. Шукатимуть там також ймовірних партнерів для спільних проектів. Там голови й дізнаються конкретно про ті, що таке об'єднання єднані територіальні громади, як сформувати цілісне громадянська суспільство та середовище, як налагодити комунікацію у середині громади, як владі забезпечити адміністративні послуги на рівні абсолютної прозорості та ін.
Після ознайомчого візиту, згодом поляки завітають на Хмельниччину для проведення навчання з підвищення спроможності громад Меджибожа та Макова, а також проконсультують щодо формування стратегічного плану розвитку вищевказаних громад.
Поділитися новиною:
14 листопада 2024
Надавачі соцпослуг можуть звернутися до...
Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабмііну № 99, всі юридичні та фізичні...
14 листопада 2024
UCORD організував масштабне навчання за кордоном для АРР усіх областей України
UCORD організував масштабне навчання за...
Перше масштабне навчання для керівників агенцій регіонального розвитку та їх наглядових рад з усіх областей України...
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...