Розвиток кожної громади визначає її фінансова спроможність. А це в першу чергу залежить від самої громади та професіоналізму місцевої влади. Про те, як живеться сьогодні територіальним громадам, йшлося під час фахової майстерні Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України «Практичне застосування законодавства в сфері фінансово-бюджетної децентралізації.Забезпечення прозорості місцевих бюджетів».
Про необхідність податкової стабільності говорили представники Голопристанської, Таврійської, Скадовської та Херсонської міських рад, Каланчацької та Білозерської селищних та Партизанської сільської ради. Усі зазначали про позитивний результат від впровадження бюджетної децентралізації. Доходи місцевих бюджетів зросли майже у півтори рази. Так, зробити потрібно дійсно дуже багато. Адже кожен громадянин прагне, щоб було заасфальтовано та відремонтовано саме його вулицю, зазначила Світлана Лужецька, секретар Бериславської міської ради. І тут саме відкритість бюджетів допоможе в забезпеченні діалогу з громадою. Про це говорила з присутніми консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Вікторія Корецька. Вона спробувала проаналізувати ті ризики, які вбачають представники органів місцевого самоврядування в бюджетній децентралізації. І учасники практикуму мали визнати, що головний ризик – це бездіяльність.
Від цього застерігав Анатолій Негра, який протягом багатьох років успішно розвивав м. Голу Пристань. Постійний діалог з громадою, зустрічі на кожній вулиці, правила, однакові для всіх громадян, – ось запорука його управлінського успіху. «15 років тому про наше місто мало хто знав, ми мали жебрацький бюджет. Сьогодні це місто добре знане, з гарними традиціями реальної демократії. У тому числі і в бюджетних питаннях, – зазначив Анатолій Негра. – Об’єднання громад – ресурс для розвитку, який потрібно використовувати. Зволікаючи з об’єднанням, ми позбавляємо громади відчутних ресурсів».
«Розумна, виважена політика з упровадження бюджетної децентралізації, спрямована на перетворення громадян на активних учасників розбудови громади. Саме це ми практикуємо в Білозерці. І маємо безперечні надії на успіх», – підкреслив Олександр Царюченко, Білозерський селищний голова.
Поділитися новиною:
14 листопада 2024
У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради закладів освіти
У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради...
Завдяки співпраці між Швейцарсько-українським проєктом DECIDE та Чернігівською міською територіальною громадою...
14 листопада 2024
Україна вперше приймала Європейський регіональний саміт шкільного харчування
Україна вперше приймала Європейський...
12-13 листопада в Києві пройшов перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, під час якого...
14 листопада 2024
Надавачі соцпослуг можуть звернутися до...
Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабмііну № 99, всі юридичні та фізичні...
14 листопада 2024
UCORD організував масштабне навчання за кордоном для АРР усіх областей України
UCORD організував масштабне навчання за...
Перше масштабне навчання для керівників агенцій регіонального розвитку та їх наглядових рад з усіх областей України...