Влада громади: перші кроки і нове життя ОТГ

У щотижневій телепередачі «Влада громади» на телеканалі «Нова Волинь»  у прямому ефірі   Велицький сільський голова (об’єднана громада у Ковельському районі) Віктор Ковальчук та керівник Ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик розповіли про життя і переваги об”єднаної громади.

За словами Віктора Ковальчука, він вже змінює звичну практику, коли тільки люди йдуть до очільника громади. Тепер і він іде до людей. Зокрема – разом із працівниками об’єднаної громади та в. о. старост узяли собі за практику їхати у села, кликати на збори людей і запитувати, що їх турбує. Мало того, найбільш актуальні питання детально вивчаються, а до тих активних мешканців, котрі висловлюють найцікавіші пропозиції, обов’язково згодом телефонують. Адже такі люди – своєрідний двигун розвитку.

Ірина Гайдучик з цього приводу зазначила, що у їхній роботі був досвід співпраці з однієї сільською радою Луцького р-ну, де збори селян не те що не стали звичною практикою, а й узагалі востаннє проводилися так давно, що вже ніхто й не пам’ятає, навіщо це було. Тож коли голова стала кликати людей на збори, то у селі подумали, ніби щось сталося.

Говорили у студії не лише про способи самоорганізації населення та можливості співпраці влади й громади, а й, звісно, про гроші. «Наше безкультур’я нерідко навіть б’є по кишені. Бо й на смітті можна заробляти, коли його збирати, сортувати і переробляти, або хоча б штрафувати за несанкціонований вивіз», – погоджується Віктор Ковальчук.

Він також повідомив: на їхню громаду як інфраструктурна субвенція надійде в межах 5 млн 100 тис. грн. Із цих коштів, обіцяє голова, обов’язково щось витратять на дороги – чи не найбільший головний біль кожної громади, а як гроші витратити доцільніше, безумовно, обговорять із місцевими мешканцями. Й такі обговорення відбудуться для того, аби люди побачили: і про їхнє віддалене село не забули.

«Звичка орієнтуватися лише на державні кошти має відійти на задній план. Недаремно у штат Велицької громади, як і інші ОТГ Волині, вже взяли проектного менеджера, адже тепер усі повинні думати, як знайти донора, тобто залучити інвестиції. Тим більше, ОТГ тепер – всюди у пріоритеті. Які би конкурси не оголошувалися, якщо у них беруть участь об’єднані громади, їм одразу додається кілька балів», – наголосила Ірина Гайдучик.

Область:

Волинська область

Джерело:

Офіс реформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 вересня 2024

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до Держбюджету підтримав парламентський комітет з місцевого самоврядування

Бюджети громад 2025 – які пропозиції до...

26 вересня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

26 вересня 2024

В Офісі Президента розповіли про пріоритети регіональної політики на 2025 рік

В Офісі Президента розповіли про пріоритети...

Наступного року регіональна політика зосередиться на зміцненні обороноздатності країни та подоланні наслідків,...

26 вересня 2024

Як громади розвивають культуру та долають виклики в цій сфері — тези з брифінгу мерів

Як громади розвивають культуру та долають...

Культура — галузь, що часто залишається позбавленою належної уваги в суспільстві, особливо в умовах війни. Однак саме...

26 вересня 2024

Диджитальний перехід у культурі: чому це має хвилювати українців?

Диджитальний перехід у культурі: чому це має...

Cвіт невпинно диджиталізується, і вже ні для кого не є фантастичним той факт, що поруч зі звичайною реальністю існує...