Влада громади: перші кроки і нове життя ОТГ

У щотижневій телепередачі «Влада громади» на телеканалі «Нова Волинь»  у прямому ефірі   Велицький сільський голова (об’єднана громада у Ковельському районі) Віктор Ковальчук та керівник Ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик розповіли про життя і переваги об”єднаної громади.

За словами Віктора Ковальчука, він вже змінює звичну практику, коли тільки люди йдуть до очільника громади. Тепер і він іде до людей. Зокрема – разом із працівниками об’єднаної громади та в. о. старост узяли собі за практику їхати у села, кликати на збори людей і запитувати, що їх турбує. Мало того, найбільш актуальні питання детально вивчаються, а до тих активних мешканців, котрі висловлюють найцікавіші пропозиції, обов’язково згодом телефонують. Адже такі люди – своєрідний двигун розвитку.

Ірина Гайдучик з цього приводу зазначила, що у їхній роботі був досвід співпраці з однієї сільською радою Луцького р-ну, де збори селян не те що не стали звичною практикою, а й узагалі востаннє проводилися так давно, що вже ніхто й не пам’ятає, навіщо це було. Тож коли голова стала кликати людей на збори, то у селі подумали, ніби щось сталося.

Говорили у студії не лише про способи самоорганізації населення та можливості співпраці влади й громади, а й, звісно, про гроші. «Наше безкультур’я нерідко навіть б’є по кишені. Бо й на смітті можна заробляти, коли його збирати, сортувати і переробляти, або хоча б штрафувати за несанкціонований вивіз», – погоджується Віктор Ковальчук.

Він також повідомив: на їхню громаду як інфраструктурна субвенція надійде в межах 5 млн 100 тис. грн. Із цих коштів, обіцяє голова, обов’язково щось витратять на дороги – чи не найбільший головний біль кожної громади, а як гроші витратити доцільніше, безумовно, обговорять із місцевими мешканцями. Й такі обговорення відбудуться для того, аби люди побачили: і про їхнє віддалене село не забули.

«Звичка орієнтуватися лише на державні кошти має відійти на задній план. Недаремно у штат Велицької громади, як і інші ОТГ Волині, вже взяли проектного менеджера, адже тепер усі повинні думати, як знайти донора, тобто залучити інвестиції. Тим більше, ОТГ тепер – всюди у пріоритеті. Які би конкурси не оголошувалися, якщо у них беруть участь об’єднані громади, їм одразу додається кілька балів», – наголосила Ірина Гайдучик.

Область:

Волинська область

Джерело:

Офіс реформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 листопада 2024

У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради закладів освіти

У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради...

Завдяки співпраці між Швейцарсько-українським проєктом DECIDE та Чернігівською міською територіальною громадою...

14 листопада 2024

Україна вперше приймала Європейський регіональний саміт шкільного харчування

Україна вперше приймала Європейський...

12-13 листопада в Києві пройшов перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, під час якого...

14 листопада 2024

Надавачі соцпослуг можуть звернутися до Мінсоцполітики за роз'ясненнями щодо реєстрації у відповідному Реєстрі

Надавачі соцпослуг можуть звернутися до...

Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабмііну № 99, всі юридичні та фізичні...

14 листопада 2024

UCORD організував масштабне навчання за кордоном для АРР усіх областей України

UCORD організував масштабне навчання за...

Перше масштабне навчання для керівників агенцій регіонального розвитку та їх наглядових рад з усіх областей України...