18 січня 2025
Децентралізація

Як вирішити питання організації медичних послуг в об’єднаних громадах, стане відомо до кінця поточного тижня

З 21 по 24 березня у Хмельницькій і Тернопільській області працює робоча група за участі експертів Мінрегіону та Міністерства охорони здоров’я. За результатами її роботи будуть напрацьовані пропозиції щодо змін до законодавства, які дозволять вже найближчим часом вирішити проблемне питання формування мережі закладів первинної медицини в об’єднаних громадах.

Про це під час відкриття першої сесії програми навчання «Академія лідерства» сказав директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України Сергій Шаршов.

Виступаючи перед головами об’єднаних громад, він зазначив, що за результатами міжвідомчих нарад у Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та у Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, стало очевидним — чіткої концепції реформування первинної ланки медицини, яка б відповідала діючій концепції розвитку місцевого самоврядування, все ще немає.

«Через невирішеність зазначеного питання, об’єднані громади змушені віддавати на районний рівень повноваження щодо забезпечення населення первинним медичним захистом, а також відповідні ресурси, у тому числі субвенцію від держави. Така ситуація не відповідає очікуванням населення від реформи самоврядування і децентралізації. Об’єднані громади повинні мати правові інструменти для надання якісних медичних послуг на своїй території, впливати на цей процес і відповідати за результати», — сказав Сергій Шаршов.

Він повідомив, що у зв’язку з необхідністю терміново вирішувати питання з медициною в об’єднаних громадах, у Хмельницькій і Тернопільській областях, де створено найбільше об’єднаних громад, працює робоча група, яка до кінця тижня надасть свої пропозиції щодо розв’язання цієї проблеми.

Раніше Геннадій Зубко зазначав, що реформа місцевого самоврядування неможлива без фундаментальних змін в системі охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 січня 2025

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія: порядок та умови проведення

Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...

17 січня 2025

Тернопільська ОВА та Програма Polaris поглиблюють співпрацю у впровадженні європейських стандартів управління

Тернопільська ОВА та Програма Polaris...

Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...

17 січня 2025

UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими

UCORD та європейський менторинг: як українські...

Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...

17 січня 2025

Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління

Комісії ради: від ідеї до інструменту...

Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...