Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

До війни для громад Дніпропетровської області організувати веломарафон або велопробіг було однією з найулюбленіших справ. Столицею велоруху в регіоні вважають Миколаївську громаду Синельниківського району, яка, завдяки проекту U-LEAD «Велорух єднає громаду» не просто утворила веломаршрути, а і об’єдналася з сусідньою Дмитрівською радою.

- Активісти Миколаївської громади разом з велосипедистами сусідньої ради влаштували спільний велопробіг, який поєднав не лише спортом, а й планами про розвиток, про що велорухівці говорили на кожній зупинці свого маршруту з мешканцями сіл і отримали величезну підтримку населення щодо об’єднання, - повідомила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області, під час інформаційної сесії на тему «Забезпечення потреб ВПО у мобільності».

Під час воєнних дій на велосипеди покладена особлива місія. Вони допомагають виїжджати з окупованих та небезпечних територій.

- Наприклад, у Зеленодольську громаду люди тікали від обстрілів та вибухів на велосипедах. Щодня провідники по лише їм відомих веломаршрутах з сіл Херсонської області вивозили групи переселенців. На Великдень до громади вдалося переправити понад тисячу біженців саме завдяки велосипедам. А потім автобусами люди вирушали далі. Свої рятівні транспортні засоби люди залишили на зберігання у Зеленодольській громаді, яка для цього виділила спеціальну криту ділянку. «Покидаємо, щоб повернутися», - кажуть ті, хто біжить від війни, сказала Олена Тертишна.

Експерт з розвитку сталої мобільності «U-LEAD з Європою» Вадим Денисенко розповів про велорух як спосіб інтеграції внутрішньо переміщених осіб в суспільство, а також ознайомив учасників з проєктами, які наразі запроваджуються у Львові та за кордоном для забезпечення потреб ВПО у мобільності.

- Велосипед – це економний, корисний та мобільний транспортний засіб. В умовах війни він стає незамінним. По-перше, він розвантажує громадський транспорт у населених пунктах, де суттєво збільшилася кількість людей за рахунок переселенців. По-друге, не потребує пального, що суттєво в умовах енергетичної кризи. По-третє, на ньому можна проїхати і по зруйнованим дорогам, - зазначив Вадим Денисенко.

Експерт ознайомив учасників з концепцією проєкту «Ровер.рент». За його словами це безкоштовний велопрокат для внутрішньо переміщених осіб, який діятиме у Львові. Велосипеди будуть розміщені у місцях, де компактно проживають переселенців, а також там, де вони найчастіше бувають. Всього по місту буде 18 точок прокату. Головна умова – бути зареєстрованим ВПО і вчасно повертати транспортний засіб у прокат.

За кордоном також активно розвивають прокат велотранспорту для біженців та переселенців. Наприклад, у Британії організація The Bike Project збирає вживані велосипеди, ремонтує їх і передає біженцям у Лондоні та Бірмінгемі.

- Логіка така. Громадський транспорт може обходитися дорожче, ніж фінансова допомога біженцю. Краще він буде ситим, ніж заплатить за публічний транспорт. У The Bike Project вчать керувати велосипедом, мають програму «Велосипедний друг», проводять курси для веломеханіків, проводять культурні події для біженців, - розповів Вадим Денисенко.

05.07.2022 - 12:43 | Переглядів: 2481
Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

Теги:

війна соціальні послуги

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 вересня 2024

Уряд схвалив проект Державного бюджету України на 2025 рік: чого очікувати місцевому самоврядуванню

Уряд схвалив проект Державного бюджету України...

13 вересня Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»,...

14 вересня 2024

Концепція впровадження та розвитку місцевої статистики в Україні: презентовано основні положення

Концепція впровадження та розвитку місцевої...

10 вересня 2024 року відбувся публічний захід «Місцева статистика в Україні: на шляху від концепції до закону». Під...

13 вересня 2024

Радивилівська і Бродівська громади об’єднують зусилля заради професійного розвитку освітян

Радивилівська і Бродівська громади об’єднують...

Радивилів, що на Рівненщині, та Броди, що на Львівщині, належать до різних областей і свого часу між ними навіть...

13 вересня 2024

Саф’янівська та Суворовська громади зміцнюють партнерство за п’ятьма ключовими напрямами

Саф’янівська та Суворовська громади зміцнюють...

4 вересня Саф’янівська та Суворовська громади, що на Одещині, підписали п’ять договорів про міжмуніципальне...