Як Куликівська громада повертається до нормального життя після окупації
Села, дороги, підприємства, поля, лісопосадки та інші території, де були російські окупанти, в Куликівській громаді розміновують вибухотехніки. Про це повідомила Юлія Постернак, Куликівський селищний голова, яка звернулась до мешканців громади з проханням бути максимально обережними та повідомляти про небезпечні предмети.
“Наразі триває активна фаза розмінування територій та ділянок активних бойових дій. У громаді також працює група з виявлення небезпечних снарядів. Робота триває вже 3 дні. Для постраждалих населених пунктів замовили будматеріали. З 11 квітня працюватиме комісія з виявлення руйнувань та підрахунку збитків від наслідків бойових дій”, - говорить Юлія Постернак.
Очільниця громади розповідає, що жителі повертаються до нормального життя. Відновлюють роботу магазини, АЗС, пошта та починають працювати фермери. В магазинах збільшується асортимент товарів, які через ускладнену логістику та дороге пальне теж здорожчали.
“Ми реєструємо внутрішньо переміщених осіб у нашому ЦНАПі та відділені соціального захисту населення. Вже завершили опалювальний сезон. Також плануємо провести весняні толоки, але після того, як розв'яжемо питання безпеки в громаді”, - ділиться Юлія Постернак.
На місцевій АЗС з’явилось пальне, поки в обмеженій кількості, але його достатньо для нагальних потреб. Відділення Нової пошти працюватиме за умови прямого і зручного сполучення з обласним центром. В громаді поки ще діятиме комендантська година і необхідно дотримуватись світломаскування.
“Громади Чернігівщини оговтуються від окупації. Сьогодні забезпечують гуманітарні потреби місцевого населення та переселенців. Надалі стоїть важливе завдання відновлення зруйнованої інфраструктури та підтримки роботи бізнесу. Це важлива складова економічної стабільності не лише окремих громад, а й всієї країни”, - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Чернігівській області.
Теги:
Область:
Чернігівська областьГромади:
Куликівська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
Поділитися новиною:
02 квітня 2025
Реформа старшої профільної школи: ключові тези...
Реформи в освіті — це складний і відповідальний процес, який потребує кропіткої аналітичної роботи, ґрунтовних...
02 квітня 2025
Фінансові можливості ЄС для українських муніципалітетів: детальний огляд
Фінансові можливості ЄС для українських...
Українські муніципалітети мають доступ до багатьох фінансових програм Європейського Союзу, що сприяють...
02 квітня 2025
Розпочалася розробка перших кластерних концепцій управління відходами для регіонів України
Розпочалася розробка перших кластерних...
Одну з перших в Україні кластерних концепцій управління відходами розроблять для Ужгородського кластера...
02 квітня 2025
Експерти проєкту DECIDE надають консультації з питань впровадження реформи старшої профільної школи
Експерти проєкту DECIDE надають консультації з...
Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE консультують територіальні громади України щодо основних кроків...