Охтирку на Сумщині вже понад місяць нищить російська артилерія. Про один день з життя міста – у матеріалі Суспільного Суми.
З визволеного від російських військових Тростянця до Охтирки приїхала родина, де виховується 9 дітей. Три тижні вони жили під обстрілами окупантів без електрики, води та тепла. Зараз дітей годують у охтирській лікарні, а далі разом з іншими родина поїде до областей, де не ведуться активні бойові дії:
– Що вас там, бомбили?
– Звісно, тікаємо.
– Немає нікого загиблих?
– Ні.
До евакуації готують і пацієнтів лікарні, які не можуть самостійно рухатися.
"Де б вас не розселили: чи ви будете у Полтаві, чи далі на Львів будете їхати, намагайтеся допомагати тим людям, до яких вас поселили. Не будьте тягарем. Тоді усе буде добре. Скільки б воно не було. Буде Перемога – і далі все повернеться на свої місця. Будинки ваші, хати відбудуються і буде ще краще", – каже міський голова Охтирки Павло Кузьменко.
Фото: Суспільне Суми
Прибула допомога з інших українських міст. Здебільшого це – ліки, засоби гігієни, підгузки.
Фото: Суспільне Суми
"Хочу подякувати всій Полтавській області: Зінькову, Котельві, Полтаві, іншим містам, які нам постійно надають допомогу. Також хочу подякувати Красному куту, є Богодухову. Харчі, медикаменти, буржуйки, теплий одяг, ліки – все це надходить до нас. Ліки ми одразу передаємо на лікарню, на сімейну медицину", – говорить Павло Кузьменко
Потім відбулася зустріч з жінкою, чий син загинув, захищаючи рідну Охтирку. На кладовищі – прощання з іншим земляком, який загинув в бою на Донбасі.
Далі міський голова йде грати навпроти зруйнованої мерії в футбол з бійцем територіальної оборони. Так він долає негатив. Нашвидкуруч – обід у волонтерському центрі, де годують тих, хто втратив все.
Фото: Суспільне Суми
На прибиранні завалів і сміття, яке утворилося після руйнації міста російською артилерією, працюють ті, кого спіймали на вживанні або продажу алкоголю, і при спробі мародерства.
"За мною працює комунальна техніка і її навантажують сміттям. Саме ті люди, які намагалися мародерити. Мені дехто говорив, що потрібно було розстріл і таке інше. Ви бачите, я – не вбивця, ці люди сьогодні працюють, працюють для міста", – говорить міський голова.
У одній з яток на речовому ринку міста до війни продавали необхідні зараз військову амуніцію і однострій. Власника товару наразі немає.
"Ми відкрили одну з торговельних палаток, де продавали військовий одяг і звідси забираємо його для наших військових. Власнику намагалися додзвонитися – він не взяв слухавку. Тут є охорона на ринку, були представники міської влади. Все перерахуємо, запишемо. Вперед – до перемоги. А все інше – будемо вже під час мирного життя розбиратися", – каже Павло Кузьменко.
Фото: Суспільне Суми
Нагадаємо, 24 березня Президент присвоїв Охтирці звання "Місто-герой", а її мера нагордив орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...