Голови українських громад показали представникам європейських міст реальне обличчя країни-терориста росії

Сьогодні за ініціативою Мінрегіону стартував перший онлайн-марафон «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру», на який запрошені представники місцевого самоврядування Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Словаччини, країн, які приймають зараз тих, хто рятується від війни.

"Ми хотіли, щоб вони з перших вуст, від голів українських громад, почули про тероризм, варварство, знищення українських міст, розстріли мирних мешканців, вбивство дітей, яке стало буденністю для нас", - сказав Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Очільники міст, які постраждали внаслідок вторгнення росії, показали представникам громад сусідніх європейських країн, як ворог нещадно руйнує все, що Україна створювала та будувала, й продемонстрували єдність та готовність протистояти ворогу.

"І мені здається, що нам вдалося донести суть критичних для нас сьогодні питань. Ми вкотре звернулися до місцевих лідерів сусідніх країн з наступним:

  • Вимагаємо закрити небо, щоб захистити такі ж громади, як їхні, таких же мирних мешканців наших міст, як мешканці їхніх міст — у той спосіб, яким це можливо. 600 будинків зруйновано, понад 60 шкіл та дитячих садків повністю знищені лише в Харкові. Європа має закрити небо над Україною, тому що зараз Україна закриває небо над Європою;
  • Посилити санкції, щоб ця війна стала для росії економічно неможливою, адже кожна копійка, яка працює на економіку росії, спрямовується на знищення наших міст;
  • Підтримати наше прагнення стати членом єдиної європейської сім’ї. Ми маємо на це право, тому що ми захищаємо європейські цінності. Ми захищаємо мир і спокій – і майбутнє Європи.

Вдячний очільникам міст: Києва — Віталію Кличку, Житомира — Сергію Сухомлину, Харкова — Игорю Терехову та усім мерам міст, які боронять та оберігають свої громади. Ви робите надзвичайну роботу сьогодні! Тільки спільно ми можемо перемогти ворога", - сказав Міністр.

Окрему подяку Олексій Чернишов висловив партнерам, які допомогли організувати цей марафон – Програмі Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», Програмі USAID “Економічна підтримка Східної України”, Міністерству закордонних справ України, Представництву України при раді Європи, Асоціаціїї міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад, порталу «Децентралізація».

Далі планується проведення марафону з представниками муніципалітетів Австрії, Франції, Німеччини, Швейцарії та Великобританії. 

18.03.2022 - 16:38 | Переглядів: 3308

Приєднані зображення:

Теги:

Олексій Чернишов війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 листопада 2024

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024 року: як війна та бюджетні новації вплинули на місцеве самоврядування

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...

Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...