18 травня 2024
Децентралізація

Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні», - Олексій Чернишов

25 жовтня, у межах 5-го Німецько-Українського економічного форуму у Берліні, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) підписали Грантову угоду щодо підтримки програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про спрямування 2 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р) на відновлення низки закладів охорони здоров’я, які постраждали внаслідок військової агресії рф.


Підписання відбулось за участі Президента ЄІБ Вернера Хоєра, Віцепрезидентки ЄІБ Терези Червінської, Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, Комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівера Варгеї, адміністратора ПРООН Ахіма Штайнера, в.о. Постійного представника ПРООН в Україні Манал Фуані. 

Міністр Олексій Чернишов подякував ЄІБ та ПРООН за продовження співпраці та майбутню консультативну підтримку українських муніципалітетів у підготовці високоякісних проєктів, які можуть надалі фінансуватися в рамках Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

«Впровадження європейських практик щодо політики енергоефективності є одним із ключових пріоритетів України. Підвищення енергоефективності громадських будівель було і залишатиметься важливим елементом для забезпечення енергетичної безпеки нашої країни. Ми з нетерпінням чекаємо на початок першого конкурсу пропозицій у рамках цієї програми, щоб муніципалітети могли надати свої пропозиції щодо термомодернізації чи ремонту, зокрема, дитячих садків, шкіл та медичних закладів. Ми хочемо реконструювати Україну за найвищими стандартами енергоефективності. Замість кожної зруйнованої чи пошкодженої будівлі збудуємо сучасну, безпечну та енергоефективну», — зазначив Олексій Чернишов.

У серпні цього року Верховна Рада України ратифікувала дві грантові Угоди між Україною та ЄІБ, які передбачають отримання грантів у 5 млн євро на реалізацію програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». За словами Олексія Чернишова, з початком повномасштабної агресії рф, Мінрегіон спільно з ЄІБ проводив постійні комунікації, щоб адаптувати Програму до нинішньої ситуації. Зокрема, було домовлено направити 2 млн євро грантових коштів для швидкого відновлення низки закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, у липні 2021 року Верховна Рада України ратифікувала Фінансову Угоду між Україною та ЄІБ, яка передбачає термомодернізацію громадських будівель в Україні, зокрема дитячих садків, закладів охорони здоров’я, шкіл тощо. 

26.10.2022 - 09:53 | Переглядів: 3873
Україна отримає 2 млн доларів грантових коштів у межах програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні», - Олексій Чернишов

Теги:

енергоефективність міжнародна підтримка Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 травня 2024

Про стійкість, опір і відродження Охтирської громади - у документальному серіалі "Я залишаюсь"

Про стійкість, опір і відродження Охтирської...

Четверта серія документального серіалу "Я залишаюсь" - про Охтирську громаду Сумської області. У випуску -...

17 травня 2024

Мінекономіки планує змінити порядок державного стимулювання для індустріальних парків

Мінекономіки планує змінити порядок державного...

Міністерство економіки вперше озвучило деякі параметри програми державного стимулювання індустріальних парків для...

17 травня 2024

Облікова політика комунальних підприємств: правила складання та затвердження

Облікова політика комунальних підприємств:...

Який зміст облікової політики комунального підприємства та яким чином її затверджувати – про це у роз'ясненні...

17 травня 2024

Експерти відповіли на найбільш поширені запитання від комунальних підприємств про управління фінансами

Експерти відповіли на найбільш поширені...

Програма USAID DOBRE продовжує надавати консультаційну допомогу ТГ-партнерам. Одним із напрямів є допомога щодо...