Чи потрібно налагоджувати співпрацю між Львовом і сусідніми громадами? Для кого буде виграшною така співпраця? На розв’язання яких проблем її можна спрямувати?
28 грудня 2021 року (з 13.00 до 15.30) Рада Європи організовує масштабний дискусійний майданчик «Розвиток міжмуніципальної співпраці в рамках потенційної Львівської агломерації».
Під час події будуть презентовані результати соціологічного дослідження, яке на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» було проведено в листопаді 2021 року. Що вдалося з’ясувати і які висновки можна зробити, розповість Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології.
Спостерігати за дискусією можна буде онлайн на Фейсбук сторінці Програми Ради Європи.
Питання про те, бути чи не бути Львівській агломерації, уже давно і часом достатньо гаряче дискутується в місцевих політичних та експертних колах. За загально прийнятим визначенням, агломерації – це територіальні скупчення населених пунктів, що формують цілісні суспільно-територіальні утворення з чисельністю населення понад 500 тис. осіб. Формування таких територіальних утворень як опорних центрів економічної активності країн є загально світовою тенденцією, і Львів разом з навколишніми містами, селищами і селами підпадає під таке визначення.
З іншого боку, питання того, як мають функціонувати такі агломерації в Україні, законодавчо досі не врегульовано, а міжнародний досвід свідчить про можливість різних підходів до того, як сусідні громади можуть підходити до створення механізмів вирішення спільних проблем.
В дискусії візьмуть участь заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, народні депутати Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін та Роман Лозинський, інші народні депутати від області та експертна спільнота.
Теги:
Область:
Львівська областьДжерело:
Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...