Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують
В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це спосіб мешканців громади брати активну участь у її житті спільно з місцевою владою, ініціювати потрібні рішення, втілювати невеликі проекти. До прикладу, у Мереф’янській громаді, що на Харківщині, діє 9 районних комітетів органів самоорганізації населення. Кожен керується затвердженим Положенням, в якому чітко виписані повноваження, завдання, напрямки і фінансова основа діяльності тощо. Та найважливіше – така самоорганізація населення допомагає тримати території в чистоті, швидко реагувати на потреби і вирішувати нагальні питання.
У Міністерстві розвитку громад та територій вважають, що таку практику потрібно поширювати серед громад. Найперше завдання відомства – удосконалити Закон «Про органи самоорганізації населення».
Міністерство вже підготувало проект відповідних законодавчих змін і пропонує ознайомитися з напрацюваннями зацікавленим сторонам – громадам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, діючим органам самоорганізації населення (завантажити проект змін до Закону «Про органи самоорганізації населення»).
Проектні зміни до Закону, зокрема, стосуються визначення повноважень і території діяльності органу самоорганізації населення; уточнення права обирати та бути обраними до органу самоорганізації населення; усунення неточностей щодо порядку створення та строку повноважень органу самоорганізації населення та його персонального складу; легалізації та реєстрації органу самоорганізації населення як юридичної особи; уточнення порядку припинення повноважень персонального складу органу самоорганізації населення та припинення органу самоорганізації населення.
«Ці напрацювання вже пройшли попереднє громадське обговорення, низка асоціацій і громадських організацій підтримали наші пропозиції, деякі надали і свої. Нам важливо опиратися на підтримку тих, хто працюватиме в рамках таких майбутніх законодавчих змін. Децентралізація мотивує до активності і відповідальності. Ми спостерігаємо це в багатьох громадах і хочемо закласти прості законодавчі механізми для самоорганізації населення. Ті громади, де діють органи самоорганізації населення, мобільніші у прийнятті рішень і їх ефективному виконанні», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
В Мінрегіоні повідомили, що найближчим часом планують провести відкритий діалог з питань удосконалення Закону «Про органи самоорганізації населення».
Раніше «Децентралізація» писала про те, як вуличні комітети села Яківки Обертинської громади організували ремонт сільської дороги.

Приєднані файли:
Теги:
участь громадян законодавче забезпечення В'ячеслав Негода
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"

Поділитися новиною:
13 червня 2025
Більше можливостей для навчання в громадах:...
12 червня 2025 року шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні»,...
13 червня 2025
У Києві презентували оновлені підходи до стратегічного планування громад
У Києві презентували оновлені підходи до...
Чому громадам важливо мати стратегії розвитку та яких змін потребує стратегічне планування - обговорили під час...
13 червня 2025
URC2025: Як відбувається відбір громад на участь у конференції з відбудови України
URC2025: Як відбувається відбір громад на...
Міністерство розвитку громад та територій України завершує процес відбору територіальних громад, які представлять...
12 червня 2025
Французький Шомон та прифронтовий Люботин на Харківщині — міста-побратими
Французький Шомон та прифронтовий Люботин на...
6 червня 2025 року в Києві, під час 3-го Міжнародного саміту міст і регіонів, відбулася офіційна церемонія...