Мінцифра презентувала платформу Дія.Цифрова громада

 

Мінцифра запустила платформу Дія.Цифрова громада в тестовому режимі. Це база знань для відповідальних за цифровізацію у всіх органах місцевої влади — CDTO. Це заступники з цифрової трансформації, які поступово з’являються в кожному місті та громаді. Платформа Дія.Цифрова громада систематизує матеріали для CDTO на місцях. Тут містяться рекомендації щодо впровадження цифрових інструментів, план цифрової трансформації, алгоритми та нормативно-правові документи, які можуть знадобитися CDTO в регіонах для ефективного впровадження цифровізації. 

«Неможливо рухатися вперед і досягати поставлених цілей без чітких інструкцій і єдиного бачення. Платформа Дія.Цифрова громада є практичним інструментом для систематизації політики регіональної цифровізації. Цифрові лідери зможуть знаходити там корисну актуальну інформацію та ділитися досвідом одне з одним», — зазначив Вадим Бортник, директор Директорату регіональної цифровізації у Міністерстві цифрової трансформації України.

Незабаром представники громад зможуть зареєструватися на платформі та ділитися своїми успішними цифровими проєктами та практиками. 

«Запуск платформи Дія.Цифрова громада є стратегічно важливим рішенням, яке демонструє системний підхід до цифровізації. Завдяки цьому порталу всі цифрові лідери в регіонах будуть на одній хвилі — знатимуть про державні програми та субвенції, оперативно дізнаватимуться останні новини у сфері цифрової трансформації регіонів», — підкреслила Ілона Постемська, старша координаторка програм у Посольстві Швейцарії в Україні. 

Сергій Гунько, координатор із цифрової трансформації регіонів швейцарсько-української Програми EGAP, зазначив, що на платформі Дія.Цифрова громада є методичні рекомендації щодо під’єднання різних цифрових інструментів на місцевому рівні: 

«Уже зараз на платформі є інформація щодо під’єднання інноваційних проєктів у громадах. Серед них — Електронні петиції, Консультації з громадськістю, Бюджет участі, Електронні щоденники та журнали для шкіл, Відкрите місто, платформа СВОЇ тощо. Ми маємо досвід впровадження таких інструментів у наших пілотних громадах, тому надаємо на платформі покрокові інструкції щодо їхнього запуску». 

Платформу Дія.Цифрова громада реалізовано завдяки підтримці Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. 

 

Теги:

електронне врядування

Джерело:

Міністерство цифрової трансформації

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 жовтня 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 жовтня 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 жовтня 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 жовтня 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...