У процесі цифровізації роль громад та регіонів ключова, – Олексій Кулеба

Саме цифровізація є тим інструментом, який дає можливість зробити відновлення максимально зрозумілим для людей, ефективним, а також прозорим та підзвітним на усіх етапах.


Впровадження цифрових проєктів на місцях неможливе без лідерства та зацікавленості самих громад. На цьому наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час форуму “Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення”.

 

 

У відкритті заходу також взяли участь Віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, директорка місії USAID в Україні Джулі А. Конен та директор з програм розвитку посольства Великої Британії в Україні Стефан Коссофф.

 

 

“В Україні понад 330 тисяч зруйнованих об’єктів. Це дуже багато, адже за цими цифрами ховається значно більше, ніж просто матеріальні втрати. Це зруйновані життя людей, які втратили свої домівки, місця роботи, школи, лікарні. Тому наше завдання – не просто відновити те, що було зруйновано, а зробити це так, щоб у кожному рішенні, кожному проєкті відбудови був закладений сенс, логіка та турбота про людей. Саме цифровізація є тим інструментом, який дає можливість зробити це максимально зрозумілим для людей, ефективним, і звичайно – прозорим та підзвітним на усіх етапах”, – сказав Олексій Кулеба

Віцепрем’єр-міністр наголосив, що у процесі цифровізації роль громад та регіонів – ключова.

Представники Міністерства розвитку громад та територій України презентували запуск Містобудівного кадастру на державному рівні, ознайомили з прогресом у наповненні Єдиного державного реєстру адрес та концепцією Електронної системи ціноутворення.

Заступниця Міністра розвитку громад і територій України Наталія Козловська зазначила, що впровадження Містобудівного кадастру на державному рівні сприятиме економії бюджетних коштів завдяки централізації витрат на збереження даних та кібербезпеку, зменшенню корупційних ризиків та махінацій, а також конфліктів з будівництвом, прискоренню процедур будівництва та розбудови інфраструктури.

Вона представила результати роботи існуючих Реєстрів, а також презентувала нові реєстри системи цифрового сектору містобудування: Реєстр адміністративно-територіального устрою, Реєстр будівель і споруд, Єдиний державний реєстр адрес, Базу даних енергетичних показників будівель, Електронну систему ціноутворення у будівництві, Реєстр містобудівної документації та Єдину державну електронну систему у сфері будівництва.

“Цифровізація містобудівної документації – це перевага для кожного: держави, суспільства, бізнесу та міжнародних партнерів. Із запуском Реєстру містобудівної документації користувачі отримають можливість завантаження всієї діючої документації. А також оцифрований процес створення та оновлення містобудівної документації в новому електронному форматі. Видача містобудівних умов та обмежень відбуватиметься тільки за наявності містобудівної документації в реєстрі. Містобудівна документація буде доступна для всіх стейкхолдерів у частині їх потреб”, – сказала Наталія Козловська. 

 

 

Натомість заступник Міністра розвитку громад та територій Анатолій Комірний представив статус роботи та наповнення Єдиного державного реєстру адрес. За його словами, верифікація вулиць – це перший етап наповнення реєстру. Верифікацію мають здійснити всі громади, крім тих, які знаходяться у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях. 

 

 

881 громада вже долучилась до проєкту. Найбільш активні – громади Львівської, Вінницької, Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей. 12 великих міст (з населенням 100+ тис.) та 112 громад вже повністю завершили верифікацію вулиць населених пунктів. Першими це зробили, відповідно, місто Суми та Жидачівська громада Львівщини. Всі громади, що завершили верифікацію вулиць, перейшли до наступного етапу – верифікації номерів адрес.

Також на заході було нагороджено представників громад, які найактивніше впроваджують на місцях електронні сервіси.

 

 

Відзнаку “За професійність та вклад у створення і наповнення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в умовах воєнного стану” отримали:

  • Тальнівська громада, Черкаської обл.,
  • Жидачівська громада, Львівської обл.,
  • Миляцька громада, Рівненської обл. 

Відзнаку “За сприяння у створенні та наповненні Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) та забезпечення найвищих показників серед ОВА в умовах воєнного стану” отримали:

  • Львівська обласна військова адміністрація,
  • Херсонська обласна військова адміністрація,
  • Вінницька обласна військова адміністрація.

⁠ ⁠В окремих номінаціях відзнаки отримали:

  • Відзнаку “За професійність, якісне наповнення та забезпечення першості серед міст України по наповненню Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в умовах воєнного стану” – Сумська міська рада.
  • Відзнаку “За активну позицію та забезпечення високих показників по верифікації вулиць при наповненні Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в умовах воєнного стану” – Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради.
  • Відзнаку “За активну позицію та забезпечення високих показників по верифікації номерів адрес при наповненні Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в умовах воєнного стану” – Баштанська міська громада Миколаївської обл.

Форум “Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення” вдалося провести за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

05.12.2024 - 12:45 | Переглядів: 228
У процесі цифровізації роль громад та регіонів ключова, – Олексій Кулеба

Теги:

електронне врядування Олексій Кулеба

Джерело:

Міністерство розвитку громад та територій України

Читайте також:

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...

18 грудня 2024

Мінфін: Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на понад 300 млн грн

Мінфін: Уряд затвердив розподіл додаткової...

 17 грудня Уряд затвердив другий етап розподілу додаткової дотації за 4 квартал 2024 року для місцевих...