Чітке розмежування повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів – одне із завдань реформи місцевого самоврядування і децентралізації владних повноважень. Для його реалізації Мінрегіон розробив та направив на розгляд Уряду два законопроекти, які пройшли погодження міністерств, облдержадміністрацій, асоціацій органів місцевого самоврядування та отримали висновки Мін’юсту. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Мова йде про законопроекти:
«Це один з важливих кроків реформи – розмежування повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів. Проектні норми визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів відповідно до повноважень, якими були наділені органи місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднані територіальні громади. До речі, змінами пропонується вилучити із законодавства терміни і поняття «місто обласного значення», «місто районного значення», «об’єднана територіальна громада». Всі громади однакові, а отже мають мати однакові повноваженні і можливості для розвитку. Розмежовуються і повноваження обласних та районних рад з урахуванням змін до Бюджетного кодексу. Також ми усуваємо дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Зокрема, вилучено повноваження районних, обласних рад, які законодавством передано громадам», - прокоментував В’ячеслав Негода.
Зокрема, проектними нормами пропонується визначити однакові повноваження для сільських, селищних та міських рад та їх виконавчих органів у сферах:
Загалом запропоновано зміни до більше як двох десятків норм Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та 33 секторальних законів.
«Система місцевого самоврядування потребує нового закону, який би врахував зміни, що відбулися внаслідок децентралізації. Такий проект закону також підготовлено за участі представників всіх учасників реформи. Законопроект варто приймати разом у пакеті зі змінами до Конституції України в частині децентралізації», - сказав заступник Міністра.
Теги:
законодавче забезпечення В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...