05 березня 2024
Logo slogan

Як областям і районам співпрацювати з громадами у нових умовах, - коментар В’ячеслава Негоди

 

Ще далеко не усі в обласних, районних радах і адміністраціях зрозуміли, як і які відносини будувати з громадами у нових умовах. Найкращий варіант – підтримка і партнерство.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, виступаючи на засіданні спільної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва та МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».

«На обласному і районному рівні подекуди продовжують діяти старими методами – намагаються керувати головами і депутатами громад, давати їм завдання, наказувати і контролювати. Але варто вже зрозуміти, що з початком в Україні децентралізації часи побудови вертикалей закінчилися. А з цього року, коли усі громади стали рівними у правах і можливостях, коли до них перейшли значні повноваження і ресурси, районним, обласним радам і адміністраціям варто сконцентруватися на допомозі громадам, на побудові з ними партнерських відносин», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, підтримки в першу чергу потребують новостворені громади, де ще немає інституційної пам’яті, де багато чого доводиться починати з нуля. «І їм не накази зараз потрібні, не контроль і навіть не завжди гроші. Їм вкрай необхідна допомога у юридичних, бюджетних, майнових, організаційних, інших повсякденних питаннях. А ви – найближчі до них досвідчені колеги. Тож спробуйте допомагати. Тільки так вдасться якнайшвидше поставити ці громади на шлях розвитку, а отже – підвищити для жителів територій, якими ви спільно опікуєтеся, якість і доступність публічних послуг», - зазначив заступник Міністра.

Він порадив також учасникам засідання для прийняття зважених рішень, які стосуватимуться підтримки громад, користуватися порталом спроможності громад, де вже є перші 15 показників ефективності. «Розумію, що ви добре обізнані про проблеми і успіхи громад вашого регіону. Дані ж порталу дадуть вам змогу структурувати інформацію, порівнювати, створювати обґрунтування для ваших рішень», - сказав В’ячеслав Негода.

Як повідомлялося, на Івано-Франківщині відбувся сьогодні відкритий діалог про децентралізацію.

 

Теги:

створення спроможних громад В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 березня 2024

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче підґрунтя співробітництва громад? Тоді заповніть коротку анкету

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче...

Опитування щодо стану співробітництва територіальних громад проводять Програма USAID «Децентралізація приносить кращі...

04 березня 2024

В Україні повним ходом йде підготовка до імплементації Закону «Про службу в ОМС»

В Україні повним ходом йде підготовка до...

Підготовка до імплементації норм Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» - на порядку денному...

04 березня 2024

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 16-29 лютого 2024 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...

04 березня 2024

Розробка місцевих цільових програм: запис вебінару

Розробка місцевих цільових програм: запис...

Місцеві цільові програми є невід'ємною складовою бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування. Це...