Послуги з реєстрації актів цивільного стану повернули в усі громади: Парламент прийняв законопроект №4382

29 квітня Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад» (№4382).

«Законопроект потрібно було негайно приймати. Адже коли менші міста, села, селища об’єдналися у територіальні громади з містами обласного значення – вони втратили повноваження з реєстрації актів цивільного стану. Так, наприклад, якщо раніше мешканець села міг зробити лише два кроки до своєї сільської ради, щоб зареєструвати смерть близької особи або ж шлюб чи народження дитини, то зараз потрібно долати подекуди 30-40 км до адміністративного центру новоутвореної громади, щоб це зробити у підрозділі ДРАЦС Мін’юсту», - пояснила авторка законопроекту, народна депутатка Лариса Білозір.

За її словами, законопроєкт пропонує надати територіальним громадянам, утвореним на базі міст обласного значення, принаймні базові повноваження у сфері ДРАЦС: реєстрацію народження, шлюбу, смерті.

«Потрібно взяти до уваги, що сфера РАЦС – це досить масові послуги. Народжуваність в Україні в рік складає біля 300-400 тисяч осіб. Кількість померлих у 2019 році склала понад 580 тисяч осіб, що відносить потребу у державній реєстрації таких фактів до числа найзатребуваніших. У разі наявності таких повноважень у всіх ОМС, полегшиться інтеграція цих послуг у ЦНАП, їх надання у старостинських округах. Тобто багато мешканців України можуть і не відчути негативного впливу, а такі швидкі послуги як державна реєстрація народження, смерті і далі будуть надаватися швидко (за один візит) та максимально близько до громадян», - вважає Лариса Білозір.

«Механізм впровадження законопроекту може бути дуже простим. В укрупнених громадах, що включають міста обласного значення, можна буде швидко визначити відповідальних за сферу РАЦС посадовців, головне – у старостинських округах. Тоді послуги знову стануть доступні у всіх колишніх сільрадах, але вже в новому статусі. Реалізувати цей крок легко, бо там є досвідчені старости, часто колишні голови і секретарі рад, що переважно і надавали ці послуги», - зазначає Віктор Тимощук, головний експерт з адмінпослуг Програми U-LEAD.

29.04.2021 - 11:46 | Переглядів: 11632
Послуги з реєстрації актів цивільного стану повернули в усі громади: Парламент прийняв законопроект №4382

Теги:

адміністративні послуги Лариса Білозір

Джерело:

Читайте також:

24 грудня 2024

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...

Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...

24 грудня 2024

Громада на всі 100: як Шевченківська громада відновлює водогін, а Вознесенська — створює нові робочі місця

Громада на всі 100: як Шевченківська громада...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

24 грудня 2024

24 грудня 2024

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...

Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...