27 листопада відбулася онлайн-презентація посібника «Як створити ЦНАП, вільний від корупції?» (ЗАВАНТАЖИТИ 4,6 МБ), розробленого українськими та шведськими експертами Програми ЄС «U-LEAD з Європою». Більше 150 представників місцевого самоврядування взяли участь в онлайн-обговоренні інструментів подолання корупції на місцевому рівні.
«Особливо хочу підкреслити практичну цінність Посібника, адже у ньому не лише правильно ідентифіковано основні корупційні ризики, що супроводжують процеси створення та функціонування ЦНАП, а й запропоновано найбільш ефективні та зручні інструменти їх мінімізації на місцевому рівні, з урахуванням особливостей функціонування органів самоврядування та принципів роботи належних ЦНАП», – наголосив Олександр Новіков, голова Національного агентства з питань запобігання корупції, віта
Під час онлайн-конференції також була презентована тест-гра «Оцініть корупційні ризики у роботі ЦНАП» – 14 запитань, з якими стикаються керівники громади, та вплив їх
Над написанням Посібника спільно працювала команда шведських та українських експертів зі створення ЦНАП і надання адміністративних послуг, розроблення антикорупційних політик для органів місцевого самоврядування, фахівців з антикорупційного законодавства України. Завдяки такому залученню міжсекторальних експертів, у посібнику вдалося комплексно розкрити теоретичні та практичні аспекти прозорості, доброчесності, представити різні перспективи щодо корупційних ризиків у роботі самоврядних інституцій.
«Якісні та доступні послуги для кожного мешканця – один з ключових пріоритетів Мінцифри, над яким активно працює наша команда. Ми вдячні міжнародним партнерам, Програмі "U-LEAD з Європою", які докладають зусиль, щоб разом з громадами створити прозорі умови для надання послуг. Адже ЦНАП — це антикорупційна інституція за своєю природою: він передбачає роботу у форматі відкритого простору та пропонує послуги за принципом "єдиного вікна"», — підкреслила Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг.
Наталія Старостенко, керівник сектору місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні привітала учасників від імені Європейського Союзу та зазначила: «Забезпечення сучасного і зручного доступу громадян до послуг є одним з пріоритетів діяльності Європейського Союзу в Україні, який реалізується через Програму "U-LEAD з Європою". Корупція є ключовою перешкодою для сталого місцевого розвитку і створює перешкоди для якісних та доступних послуг. Саме тому попередження та боротьба з корупцією має стати засадничою цінністю на рівні кожної громади. Я впевнена, що Посібник Програми U-LEAD з рекомендаціями щодо прозорості та запобігання корупційним ризикам у ЦНАП стане інструментом, який допоможе зробити важливий крок до сталого розвитку та благополуччя громад».
Головна мета посібника — забезпечити як керівництво громади і ЦНАП, так і мешканців громади рекомендаціями, дотримання яких дозволить знизити ймовірність виникнення корупції на всіх етапах роботи ЦНАП. Посібник є антикорупційним дороговказом, що має використовуватися в тандемі з базовим посібником «Як створити ЦНАП в ОТГ? Досвід інституційного створення ЦНАП у рамках Програми «U-LEAD з Європою».
«Це вже восьмий посібник з нашого пакету підтримки для громад в їхньому сталому розвитку та прагненні надавати мешканцям та бізнесу якісні послуги. Я сподіваюсь, що громади будуть користуватися ним від початку роботи над створенням належного ЦНАП, адже превентивні антикорупційні заходи є значно ефективнішими у довгостроковій перспективі розвитку», – зазначила Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida.
Теги:
адміністративні послуги доброчесність
Джерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...