Медіацентр у Теребовлянській ОТГ: у чому його унікальність?

У процесі реформи з децентралізації невеликі громади отримали відчуття своєї важливості. Відтепер – це не провінції великих міст, а сильні і спроможні спільноти, в яких хочеться залишитись, в яких можна реалізувати себе, бо ж розвиваються різноманітні галузі. Разом із цим прийшов час центрування уваги на місцевих мешканцях: на їхніх щоденних успіхах, потребах. Таку роль у громаді можуть допомогти виконувати локальні медіа-центри, які інформуватимуть, розповідатимуть про життя громади, надаватимуть можливість активним жителям збиратись, робити іміджеві тематичні заходи, обговорювати бізнес-презентації. Та і місцевим медійникам необхідний простір для спільної праці: писати, фотографувати, знімати і поширювати інформацію про свою громаду, формуючи її імідж та впізнаваність.

У Теребовлянській громаді медіа-центр, як громадська інформаційна онлайн-платформа, розпочав роботу 7 років тому. Команда центру публікувала новини на сайті й у соцмережах. Медіа-контент обмежувався нечастими фоторепортажами та неякісними прямими включеннями із подій.

 

 

У 2017 році Теребовлянська ОТГ почала співпрацювати із Програмою USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Спільно із фахівцями була розроблена Програма із місцевого економічного розвитку (МЕР). У результаті співпраці із громадою впроваджено проект «Розвиток Медіа-Центру та створення коворкінг простору в м.Теребовля». Цілі проекту  відповідали сучасним потребам мешканців громади.

У 2019 році зареєстровано однойменну громадську організацію, і за підтримки Програми USAID DOBRE, медіа-центр облаштував приміщення новими меблями, технікою для зйомок у студії (ноутбук, плазмовий телевізор, мікрофони, професійна фотокамера – для трансляцій наживо та відеозйомок на виїзді), додатково із меблями для коворкінгу-простору.

Напередодні відкриття, команда Медіа-центру брала участь у навчанні у Києві: відвідали студії центральних телеканалів України, вивчали досвід журналістів, медіаменеджерів, спеціалістів із технічних питань. Технічні поради для організації прямих включень, повернувшись до Теребовлі, впровадили і у Медіа-центрі.

Тарас Бабій, учасник навчання: “Здається, що ми у нашому малому місті зробили щось нереальне і більше, ніж могли. Я про наше “громадське телебачення у форматі онлайн”. Вчимось з кожним ефіром і радіємо від результату. Плануємо вдосконалюватись і ділитись досвідом з молоддю. Пригадую нашу поїздку на центральні телеканали України перед відкриттям медіа-центру. Натхненння до роботи було дуже великим, а ще більшим розуміння того, як втілити задумане у технічному плані. Вдячний Програмі DOBRE  за організацію такого туру”.

 

Практика під час навчального туру

Сьогодні медіа-центр працює у декількох напрямках:

1. Студія новин – підготовка прямих включень і вихід наживо на сторінці у Фейсбук із гостями. Також зйомка і монтаж відеосюжетів, коментарів, різнотематичних програм. Функціонує і дитяча телестудія «50 секунд літа». 

2. Модерування місцевих спільнот. Сайт новин “Terebovlya.city“, інстаграм-сторінка “Terebovlya.city (10 тис. учасників). Фейсбук-сторінка новин “Теребовля. Медіацентр” (5 тис. учасників), фейсбук-група оголошень і новин (28 тис. учасників).

3. Підтримка підприємництва через поширення відеороликів, статтей, фото, інстаграм-сторіс про місцевий бізнес: магазини, салони краси, сферу послуг заклади харчування. Спеціально для підприємців створено рубрику на сайті новин “Новини бізнесу“. У групі безкоштовних оголошень у фейсбук підприємці та самозайняті мешканці зі всієї громади розповідають про товари, послуги і відкриті вакансії.

4. Організація публічних заходів: “Творче горище” – це колаборація із бібліотекою: зустрічі і автограф-сесії із письменниками. “Дівочі посиденьки” – розвиткові зустрічі для жінок, які організовує теребовлянка Марта Смільницька. До речі, презентація першого випуску  журналу «Terebovlya.city»  також відбулося тут.

 

 

Марта Смільницька, керівниця проекту «Дівочі посиденьки»:

«На подібні тренінги я їздила довший час у різні міста України. І в один день прийшло розуміння того, що варто почати це робити у своїй громаді. Я насправді радію, що в Теребовлі є такий облаштований простір, тому що я відчуваю, що  там я можу зробити саме такий затишний, продуманий до деталей іміджевий захід. Із презентацією на проекторі ключових думок, із кавою для жінок. Якщо чесно, то за відсутності ідеального місця, моя ідея, яка гуртує жінок громади, могла би так і не реалізуватись».

5. Коворкінг: щоденні зустрічі з тими, кому цікава сфера медіа, а також із підприємцями, які потребують порад у використанні онлайн-інструментів.

Богдан Куліковський, хірург, ведучий ефірів на тему здоров’я: “Я приєднався до команди Медіа-центру із баченням важливості інформування мешканців громади із питань медицини і здоров’я. Так, я хірург-інтерн у районній лікарні, але у ролі ведучого почуваю себе дуже комфортно і хочеться розвиватись у цій сфері також. Класно, що це можна робити у своєму місті“.

Важливо відмітити, що під час карантину робота Медіа-центру здійснювалась у напрямках, найбільш корисних громаді. Із можливістю прямих включень відбулися дистанційні уроки для старшокласників.

Команда центру відзняла онлайн-екскурсії для комунального підприємства «Туристично-інформаційний центр» . Справжньою підтримкою підприємців стала спільнота у фейсбук: оголошення розміщували навіть ті, хто раніше цього не робив. Підприємці фотографували свій товар (продукти, одяг, розсаду, будматеріали), робили опис і відповідали покупцям у коментарях, організовуючи безпечну доставку.

Наталія Підперигора, підприємиця-власниця першого салону краси у Теребовлі:

«Я працюю уже багато років і не звикла багато говорити про результати. Цього року зрозуміла, що прийшов час вчитись розповідати про себе, свій бізнес, успіхи та доступні послуги. Після дуже конструктивної консультації у Медіа-центрі, я задумалась над якістю контенту, який поширюю, почала вивчати програми мобільного монтажу, погодилась на професійну фотосесію салону. А ще – стала героїнею програми «Шукаю красу», яку відзнімає команда Медіа-центру. Я була вражена, наскільки багато людей побачило інтерв’ю зі мною і як збільшився інтерес до мого бізнесу у сфері краси».

Людмила Здир, блогерка:

«Я – медсестра за фахом та мама у декреті. Час зупинки я використала для розвитку у сфері інстаграм-маркетингу. Я почала вести свій власний блог. Весною познайомилась з командою Медіа-центру і вже встигла стати ведучою програм про бізнес у сфері краси. Уже на стадії підготовки і мій проект «Insta-бранч». Це буде захід у Медіа-центрі, який я хочу організувати для тих, хто планує розвивати свій блог та бізнес в інстаграмі».

Більше того, власним досвідом створення, модерування та ефективності таких локальних платформ спеціалісти Медіа-центру ділились із громадами України, Польщі, Чехії, Словенії та Латвії під час міжнародної онлайн-конференції Програми DOBRE – «Відновлення місцевої економіки».

«Ми опинились у тому часі, коли якраз онлайн-джерела стали найшвидшим і найуспішнішим способом інформування та залучення. Тому виходить, що наші послуги отримує кожен, хто читає новини, дивиться прямі ефіри та відеоролики, читає та публікує  оголошення в групі, яку ми модеруємо», – зазначає Ілона Козар, автор проекту та керівниця Медіа-центру.

У жовтні 2020 виповнюється рік, як працює оснащений Медіа-центр у Теребовлянській громаді. Ініціатори проекту з радістю констатують, що за цей час вдалося задіяти кожен вид техніки для різноманітної медійної діяльності, сформували й імідж самого центру як громадського простору: тут мешканці відкрито висловлюють ідеї і втілюють власні маленькі проекти. Волонтерська команда Медіа-центру готується до зйомки нового відеоролика та професійної фотосесії, яка презентуватиме їхню роботу. А ще – діляться досвідом  із громадами Тернопільщини, які уже створили, чи планують організувати схожі медіа-центри. Про нові звершення розповідатимуть скоро.

Теги:

DOBRE участь громадян

Область:

Тернопільська область

Громади:

Теребовлянська територіальна громада

Джерело:

uacrisis.org

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...

02 жовтня 2024

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як у Носівській громаді облаштували сучасне шкільне укриття

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...