Урядовці та представники асоціацій органів місцевого самоврядування за участі експертів узгодили позиції з питань формування перспективних планів усіх областей. Половину з цих планів Уряд вже затвердив, а за декілька тижнів розгляне усі інші.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час узгоджувальної онлайн-наради з підготовки перспективних планів формування територій громад Рівненської та Сумської областей.
«Сьогодні ми завершили обговорення перспективних планів. Ці дискусії тривали і в регіонах, і на центральному рівні від початку процесу об’єднання громад у 2015 році. Обговорення значно активізувалися наприкінці минулого і на початку цього року, коли ми впритул наблизилися до чергових місцевих виборів. Чи змогли ми за це час почути усіх: мешканців громад, місцеве самоврядування, експертів, народних депутатів? Сподіваюсь, що так. І це дає нас змогу приймати обґрунтовані рішення. Чи змогли врахувати усі побажання? Звичайно, ні. Коли пропозиції суперечили методиці формування громад і критеріям майбутньої спроможності, нам доводилося шукати інші варіанти. Безперечно, фінальні плани не можуть влаштовувати усіх на 100 %, бо думок і інтересів тут дуже багато. Для нас важливо, щоб майбутні громади мали ресурси для розвитку, мали можливість надавати доступні і якісні послуги людям. Готуючи фінальні рішення, ми орієнтувалися в першу чергу саме на це», - сказав В’ячеслав Негода.
Прийняти остаточні рішення з формування адміністративно-
Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по усій країні до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року. Законопроект знаходиться на підписі Президента.
Як повідомлялося, 10 квітня цього року розпочалися останні узгодження перспективних планів перед розглядом на Уряді. 15 квітня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської та Харківської областей, 22 квітня - Івано-Франківської та Тернопільської, 29 квітня - Херсонської, Хмельницької та Луганської, 6 травня - Вінницької, Донецької, Черкаської та Чернівецької областей.
Довідка
Відеоконференції з підготовки перспективних планів формування територій громад та з формування адміністративно-територіальних одиниць базового субрегіонального рівня проходять за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
перспективний план створення спроможних громад В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...