22 липня 2024
Децентралізація

У Баранівській ОТГ засоби індивідуального захисту друкують на 3D-принтері

Баранівський міжшкільний ресурсний центр на 3D-принтері друкує захисні щитки для обличчя та шиє маски на власному швейному обладнанні. Так комунальне підприємство, устаткування якого слугує учням шкіл, переформатували для допомоги медикам та жителям Баранівської ОТГ Житомирської області.


У 2018 році Баранівська громада отримала сучасно облаштовані коворкінги завдяки реалізації проєкту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», ініційованому Інститутом громадянського суспільства. Шкільні коворкінги були створені у форматі нового освітнього закладу - Міжшкільний ресурсний центр (МРЦ). Баранівський МРЦ об’єднує п’ять коворкінгів - швейний, столярний, 3D моделювання, медіа та тепличний.

«Захисні щитки практичні та комфортні у використанні. Завдяки підтримці міської ради, устаткуванню від ЄС та майстерності працівників Баранівського МРЦ, ми забезпечені засобами захисту», - говорить головний лікар Баранівської центральної районної лікарні Ігор Шатровський.

 

 

З допомогою 3D-принтера в коворкінгу друкують збірні захисні щитки для медперсоналу. Захисний щиток – це конструкція, яку одягають на голову поверх маски. Разом вони складають «класичний набір» для захисту від вірусів. Щитки багаторазові, їх можна обробляти дезінфікуючими засобами.

 

 

3D-принтер не був передбачений в проєкті, але завдяки вдало проведеному Інститутом громадянського суспільства тендеру на закупівлю швейного, метало- та деревообробного обладнання вдалось зекономити гроші і купити 3D-принтер, організувати гурток 3D-моделювання, який став найпопулярнішим серед учнів.

«Це добре, що в МРЦ ми можемо забезпечити повний цикл виготовлення захисних щитків. Нам не потрібно замовляти десь окремі деталі, адже у нас є власне обладнання, це економить час, який на сьогодні важливий. Макет захисних щитків взяли із вільно доступних в інтернеті джерел, переробили передню частину обідка для запобігання запотіванню екрана», — розповідає Василь Назарчук, директор Баранівського МРЦ.

 

 

Конструкція щитка мінімальна — тримач, який друкують на 3D-принтері із PLA пластику, резинка для кріплення та екран із прозорого пластику. Один тримач виготовляється дві години. Принтер за добу може видати 5-6 штук.

Першу партію — 25 захисних щитків передали медперсоналу центральної районної лікарні, яка перебуває на балансі Баранівської ОТГ, ще 12 щитків надрукували на замовлення сусідньої Дубрівської ОТГ. Будь-хто охочий теж може їх купити в БМРЦ, вартість одного щитка складає 50 грн. Для порівняння вартість подібних щитків від комерційних підприємств стартує від 70 грн.

За час карантину в швейному коворкінгу пошили 600 марлевих масок. Більше 200 штук безкоштовно виготовили для медиків громади та адмінпрацівників на замовлення Баранівської міської ради, яка надала матеріал. Також захисні маски купують мешканці громади за собівартістю. Готові вироби – багаторазові: їх достатньо випрати і випрасувати для повторного використання.

 

 

Такі засоби індивідуального захисту зможуть зменшити ризик зараження місцевим медичним працівникам, які знаходяться на передовій під час спалаху COVID-19.

«Під час відвідування діти і на уроках, і на гуртках, і у вільний час виробляють різні вироби на обладнанні та 3D-принтері. А під час карантину, працівники МРЦ, відчуваючи соціальну відповідальність, працюють практично на волонтерських засадах. Адже ціна на вироби - мінімальна. Лише щоб оплатити матеріали, електрику та роботу верстатів. Я пишаюся тим, що працівники МРЦ швидко перелаштувалися із звичної роботи і допомагають забезпечувати лікарів та мешканців громади необхідними засобами захисту. Усі громади зараз переймаються виготовленням засобів індивідуального захисту, та не у всіх є такий власний потужний технічний центр та комплексний інструмент, як у Баранівській громаді», - прокоментував Іван Савицький, координатор молодіжного компоненту проєкту ЄС.

Інноваційністю шкільних коворкінгів Баранівської ОТГ є одночасний доступ не тільки учнів шкіл громади, а й місцевої молоді та людей старшого віку, які можуть відвідувати заняття та вчитися використовувати сучасне обладнання.

 

 

А найкреативніші і найпідприємливіші можуть реалізувати свої творчі задуми під брендом «Мрії в дії», назву якого визначили жителі громади. І продати виготовлене через фейсбук-сторніку або онлайн-магазин https://bop.baranivka.info/. Від авторів потрібні ідеї і виконання. За згодою вироби продадуть під брендом «Мрії в дії».

За даними проведеного у лютому 2020 року опитування (опитано 611 респондентів у місті Баранівка та у всіх 12 старостатах ОТГ методом face-to-face, статистична похибка не перевищує ±4,0%), 17% дорослих мешканців ОТГ (20% у м.Баранівці та 14% у старостатах) уже відвідали коворкінги хоча б один раз, ще 26% планують це зробити (25% у м.Баранівці та 28% у старостатах).

 

 

Мал.1. Розподіл відповідей на питання «За кошти ЄС восени 2018 року в нашій громаді були облаштовані швейний, технічний і тепличний майстерні-коворкінги (Міжшкільний ресурсний центр). Чи відвідували Ви ці майстерні?»

 

За півтора роки роботи БМРЦ було проведено:

  • більше 500 уроків трудового навчання, які відвідали понад 1117 учнів
  • створено в оновленому форматі 5 гуртків в якому займаються  близько 120  дітей.
  • 30 різноманітних майстер класів, які відвідали понад 400 дорослих і дітей ОТГ
  • провели виїзні представлення та майстер класи в більш як 8 заходах ОТГ, які в сукупності відвідало понад 6 000 осіб громади.
  • 6 навчань роботи на сучасній техніці для дітей та дорослих
  • 10 навчань для вчителів Баранівської ОТГ, з них 4 виїзних навчань (Львів, Житомир, Миколаїв, Тернопільська область)
  • в жовтні 2019 року на базі Баранівського МРЦ відбувся семінар «Розвиток Міжшкільних ресурсних центрів та шкільних коворкінгів як генераторів розвитку громади», участь в якому взяли понад 64 освітян, керівників МНВК (МРЦ) та представників громад з усієї України
  • в теплиці здійснили три посадки: перша (весна 2019) – 5400 горщиків квітів для громади, друга (літо 2019) – 2000 прянощі, третя (осінь 2019) – салат, шпинат, зелена цибуля, редька
  • медіаковоркінг підготував понад двісті хвилин відеоновин про свою громаду.

 

На початку березня учні Полянківської школи висадили насіння різних квітів в теплиці

 

Команда проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», прагне, щоб все, що отримала Баранівська громада в рамках проекту ЄС, максимально ефективно використовувалося, а мешканці ОТГ ставали успішними для власного добробуту та спільного добробуту громади.


Довідково

Покрокова інструкція зі створення коворкінгів розроблена за результатами першого (2018/2019) навчального року роботи шкільних коворкінгів у Баранівській ОТГ - за посиланням

Теги:

коронавірус медицина освіта

Область:

Житомирська область

Громади:

Баранівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

18 липня 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

17 липня 2024

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали договір про міжмуніципальне співробітництво

​​​​​​​Шацька та Полянська громади підписали...

Шацька громада з Волині та Полянська громада із Закарпаття днями підписали свій перший договір про співробітництво за...

01 липня 2024

Швидка освітня допомога. Як громади співпрацюють навколо Центру професійного розвитку

Швидка освітня допомога. Як громади...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Центр професійного розвитку для педагогічних працівників у Верховині, що на...